Zamknij
REKLAMA

Kościół w Lasocicach zamknięty. Mszy nie będzie. Proboszcz na kwarantannie

22:21, 17.10.2020 | lm, fot. fb parafii w Lasocicach
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę nie odbędzie się żadna msza święta w kościele w Lasocicach. Ksiądz proboszcz Józef Wilk jest na kwarantannie. W środę, 14 października uczestniczył w bierzmowaniu w Długich Starych. Sakramentu udzielał biskup Grzegorz Balcerek, który ma koronawirusa.

O zakażeniu biskupa i konsekwencjach tego pisaliśmy już tutaj.

[ZT]47494[/ZT]

Teraz się okazuje, że na kwarantannę musieli przejść nie tylko księża z parafii św. Józefa w Lesznie i Długich Starych, ale także proboszcz Józef Wilk z Lasocic, który był na mszy z bierzmowaniem w Długich Starych.

"Od niedzieli 18.10.2020 do odwołania poddaję się izolacji domowej ze względu na kontakt z zakażoną osobą. Zamówione msze św. będę odprawiał na probostwie" - poinformował proboszcz na faceboku. 

Kościół w Lasocicach jest zamknięty do odwołania.

AKTUALIZACJA: Według naszych nieoficjalnych informacji od niedzieli, 18 października zamkniętych może być nawet 10 kościołów Dekanatu Święciechowskiego. Ich proboszczowie brali udział w środowej mszy z bierzmowaniem w Długich Starych, mieli kontakt z zarażonym biskupem i teraz poddali się izolacji. Do Dekanatu Święciechowskiego należą parafie: Długie Stare, Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Krzycko Małe, Lasocice, Mórkowo, Niechłód, Święciechowa, Wilkowice i Zbarzewo.

 

 

(lm, fot. fb parafii w Lasocicach )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MmMm

8 3

Czarna zaraza przywlekła do Leszna śmierć, ważne że jest kasa, a durni ludzie niech zdychają pod płotem, bo dla czarnej zarazy zawsze będzie ratunek dla motłochu już nie. Dzięki biskupowi balcerkowi (małe litery nie przypadkowo) będziemy w czerwonej strefie czyli w czarnej d*pie 09:02, 18.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CiociaCiocia

2 1

Cała prawda. 18:21, 18.10.2020


MieszkaniecMieszkaniec

7 3

Brak odpowiedzialności. Tylko kasa. Spokojnie można odłożyć bierzmowanie na przyszły rok. 09:05, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA