Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje na lotnisku w Lesznie

09:23, 23.10.2020 | jrs, Fot. Marek Jankowski
Skomentuj
REKLAMA

O kilka hangarów i zbiornik przeciwpożarowy powiększy się infrastruktura lotniska w Lesznie.

- Inwestujemy w teren lotniska, by mogło na nim powstać jak najwięcej hangarów. W zależności od ich wielkości, miejsca mamy nawet na 35 - 40 takich obiektów - mówi Michał Graczyk, prezes spółki Lotnisko Leszno. - Małe hale mają wymiary 15 na 10 metrów kwadratowych, ale są także większe, 20 na 25 metrów kwadratowych.

Na odbiór techniczny czeka gotowy hangar, w budowie są kolejne cztery. Dwa zlokalizowane w sąsiedztwie murowanych budynków będą przeznaczone dla skoczków spadochronowych i paralotniarzy. Dwa kolejne będą prywatne, dla szybowników.

- Lada chwila składamy wnioski na budowę kolejnych hangarów, tym bardziej, że zainteresowanie jest, głównie zewnętrzne. Podpisujemy umowy dzierżawy ziemi, na których będą hale do celów biznesowych i prywatnych związanych z lotnictwem - wyjaśnia M. Graczyk.

Co przekonuje do inwestowania na lotnisku w Lesznie?

- Dobry dojazd, pozytywna ocena zarządzania lotniskiem i nasza elastyczność w rozmowach. Jesteśmy postrzegani jako stabilny partner - uważa prezes spółki Lotnisko Leszno, którego zapytaliśmy o zbiornik przeciwpożarowy. Jego budowa jest konieczna ze względu na przepisy przeciwpożarowe. - Zbiornik będzie w pobliżu "Tajwanu". Płyta fundamentowana już jest,dalsze prace zaczną się w połowie listopada - odpowiada M. Graczyk.

(jrs, Fot. Marek Jankowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

osos

1 0

Jak dobrze widzieć tętniące życiem lotnisko! 10:55, 23.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%