Zamknij
REKLAMA

Nie będzie dodatkowych parkingów przy cmentarzach w Lesznie. Prezydent apeluje do mieszkańców

12:49, 22.10.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku, 1 listopada nie będzie dodatkowych parkingów przed dwoma największymi cmentarzami w Lesznie - przy ul. Kąkolewskiej i Osieckiej.

Taka decyzja wynika z obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa i zaleceniami władz kościelnych, aby cmentarze odwiedzać przez kilka dni, a nie jedynie we Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych. 1 listopada na obu leszczyńskich nekropoliach nie będzie mszy świętych.

- 1 listopada nie będzie parkingu na zachodniej nitce Alei Konstytucji 3 Maja, jak to było w latach ubiegłych - mówi Dominik Sadowski, komendant Straży Miejskiej. - Nie będzie go też przy ulicy Osieckiej, ale tam teren, gdzie w latach ubiegłych taki dodatkowy parking był, jest wykoszony i przygotowany pod parkowanie samochodów. Nie zabraknie natomiast patroli Straży Miejskiej przy leszczyńskich nekropoliach, która czuwać będzie nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych.

Prezydent Łukasz Borowiak dodaje:

- Apeluję do mieszkańców Leszna i okolic, proszę ich, o zachowanie jak największej ostrożności, o unikanie gromadzenia się. Zachęcam, aby na groby bliskich wybierać się już w najbliższych dniach, i aby nie robić tego w wieloosobowych grupach. To nie jest dobry czas na rodzinne spotkania i przemieszczanie się. Dbajmy o siebie wzajemnie i bądźmy odpowiedzialni.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hahahahahaha

0 3

oj borowiak idzie nakaz z gory pod pozorem grypeczki likwidacja prywaciarzy WY GNIDY 01:59, 23.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA