Zamknij
REKLAMA

Powiat leszczyński ma już projekt budżetu na rok 2021. Na inwestycje przeznaczono 8,5 mln zł

11:37, 18.11.2020 | JAC. fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Mimo, że planowane na przyszły rok wydatki przekroczą o 4,8 mln zł przychody, powiat leszczyński nie planuje w budżecie zaciągania pożyczek. Deficyt ma być pokryty z oszczędności z lat ubiegłych.

Od wielu lat powiat leszczyński nie posiada żadnego zadłużenia, czym pochwalić się może tylko kilka samorządów w Polsce. Korzystanie z kredytów nie jest na razie brane pod uwagę także w roku 2021.

W projekcie przyszłorocznego budżetu Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ujął m.in.: budowę ścieżki rowerowej z Wilkowic do Święciechowy i dalej do ścieżki prowadzonej w kierunku Boszkowa, przebudowę ul. Dworcowej w Krzemieniewie, przebudowę drogi w Henrykowie, przebudowę drogi Górka Duchowna – Targowisko, dalszą cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych, przebudowę obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, zakup ciągnika rolniczego na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych, modernizację budynku starostwa przy Alejach Jana Pawła II 23, zakup radarów do pomiaru prędkości przy drogach powiatowych oraz budowę chodników w Maruszewie, Robczysku i na ul. Jesiennej w Długich Starych.

W najbliższym czasie projekt budżetu omawiany będzie na posiedzeniach komisji Rady Powiatu Leszczyńskiego, a o przyjęciu bądź odrzuceniu projektu budżetu na 2021 rok radni zdecydują na grudniowej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Wśród wydatków zaplanowanych na kwotę 49,6 mln zł, na inwestycje przeznaczono 8,5 mln zł. Należy się jednak spodziewać zwiększenia tej kwoty, kiedy powiat uzyska dofinansowanie na kolejne spośród planowanych inwestycji.

Na zdjęciu: zmodernizowana w 2020 roku droga w Lipnie.

(JAC. fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz