Zamknij
REKLAMA

Szpital tymczasowy dla mieszkańców Wielkopolski gotowy. Ogłoszono, kiedy przyjmie pierwszych pacjentów (film)

13:27, 18.11.2020 | lm, Fot. MTP
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Będzie w nim nawet 900 łóżek dla pacjentów z całej Wielkopolski.

Szpital powstaje w czterech halach targowych. Do 24 listopada będzie całkowicie wyposażony, a potem przez tydzień jego kadra i obsługa będzie się przygotowywać do pracy. Pierwsi pacjenci mają tu trafić 30 listopada. Na początek do ich dyspozycji będzie 150 łóżek oraz 48 pod respiratorami. Następnie liczba łóżek będzie sukcesywnie zwiększana. Może ich być nawet 900, jeśli dobowa liczba nowych zakażeń w kraju będzie wynosić od 40 do 50 tysięcy. Dziś, w środę to niespełna 20 tysięcy.

W środę o nowym szpitalu tymczasowym mówili dziennikarzom wojewoda Łukasz Mikołajczyk, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz przedstawiciele MTP i Szpitala Uniwersyteckiego im. Przemienienia Pańskiego. 

- Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ma odciążyć szpitale powiatowe w całej Wielkopolsce - mówił wojewoda. Do Poznania będą trafiać pacjenci z całego województwa.

Bardzo mocno podczas konferencji prasowej podkreślano, że szpital tymczasowy na MTP będzie się różnił od Szpitala Narodowego na stadionie w Warszawie. W Poznaniu będą przyjmowani także pacjenci mający duszności, wymagający tlenoterapii i mający tzw. choroby współistniejące, a najczęściej są nimi: nadciśnienie, cukrzyca, dolegliwości sercowe. Zatem będą tutaj leczeni także chorzy bardziej wymagający. Do szpitala tymczasowego nie będą natomiast przewożeni chorzy z innych placówek medycznych, którzy już są pod respiratorami.

Szpital tymczasowy powstaje z funduszy rządowych, a jeden z oddziałów finansuje Bank PKO BP.

Nadzór medyczny nad placówką sprawować będzie szpital zakaźny przy ul. Szwajcarskiej oraz szpital Uniwersytetu Medycznego im. Przemienia Pańskiego, który ma zapewnić większość kadry.

Jako ciekawostkę podajemy, że instalacja tlenowa w szpitalu tymczasowym ma długość 8,5 km, a podstawowy zbiornik tlenowy waży 17 ton, razem z tlenem będzie ważył ponad 50.

Poniżej film pokazujący budowę szpitala, dostępny dla korzystających z FB

(lm, Fot. MTP )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nicknick

4 1

900 pacjentów! W takiej sytuacji miejsca w terenie i pozostałych szpitalach Poznania powinny być ponownie przywrócone do regularnego, dotychczasowego leczenia, bo przeważnie pacjenci pozytywni przebywają w domach i takie leczenie wystarczy. 14:46, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tokotoko

2 1

szpital może nie powstać, pazerne klechy sobie przypomniały, że przed wojną miał tom kościół działki i żądają w imię boga zwrotu targów 🤣 23:42, 18.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do tokodo toko

2 0

CO??? 07:57, 19.11.2020


REKLAMA