Zamknij
REKLAMA

Fundacja już teraz pomaga kilkudziesięciu seniorom, ale skala wsparcia może być większa. Potrzebni są jednak wolontariusze

07:02, 20.11.2020 | jrs, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja Jesienny Uśmiech, która wspiera seniorów, poszukuje wolontariuszy.

- U nas wolontariat jest dwojaki. Są osoby, które wspierają działalność fundacyjnego Centrum Seniora. Mamy też kilku sprawdzonych wolontariuszy, którzy pomagają bezpośrednio seniorom - mówi Tadeusz Muszyński, prezes leszczyńskiej Fundacji Jesienny Uśmiech. - Nasi wolontariusze to ludzie dobrej woli, którzy chcą się bezinteresownie angażować w pomoc drugiemu człowiekowi i prawdziwie się poświęcają tej misji.

Wbrew pozorom nie każdy nadaje się na wolontariusza. Dlatego z chętnymi przeprowadzane będą rozmowy kwalifikacyjne.

- Niektórym się wydaje, że są w stanie pomagać, a potem bywa z tym różnie, bo nie każdy nadaje się na wolontariusza dla osób starszych. Chęć pomocy to nie wszystko - uważa T. Muszyński i zaznacza - wolontariat wymaga również cierpliwości, systematyczności i umiejętności reagowania na różne problemy. - Osoby starsze bardzo przyzwyczają się do wolontariusza, dlatego ważne jest, żeby wzbudzał zaufanie i był odpowiedzialny.

Fundacja ma już pod opieką kilkadziesiąt osób nie tylko z Jesiennego Uśmiechu, a mimo to chce rozszerzyć bazę osób objętych pomocą.

- Pandemia zrodziła taką potrzebę pomocy trochę innej natury. Problemem dla niektórych stały się zakupy, czy to z powodu lęku, choroby, czy pogorszonej mobilności. Czasem seniorzy zgłaszają nietypowe prośby, żeby pomóc im w kwestii obsługi aplikacji w telefonie albo przy internetowym opłaceniu rachunków.

Skala i sposób pomocy zależy bezpośrednio od liczby wolontariuszy.

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Jesienny Uśmiech proszone są o kontakt z prezesem Tadeuszem Muszyńskim pod nr tel. 607 757 979.

(jrs, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BuhahaBuhaha

2 0

I to za darmo? Śmiechu warte. 15:56, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA