Zamknij
REKLAMA

Czy tym razem znajdzie się chętny na prowadzenie Miejsca Obsługi Podróżnych Wilkowice?

09:37, 21.11.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Poznański Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił kolejny już przetarg na zagospodarowanie i eksploatację Miejsca Obsługi Podróżnych Wilkowice.

To piąte postępowanie przetargowe na dzierżawę, budowę i eksploatację MOP Wilkowice, znajdującego się przy drodze ekspresowej pomiędzy Radomickiem i Lesznem. Jest to MOP trzeciej kategorii, gdzie znajdą się miejsca parkingowe, wypoczynkowe, sanitarne, stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów i obiekty gastronomiczno-handlowe.

 - W poprzednich przetargach chętnych na zagospodarowanie MOP-u Wilkowice nie było - mówi Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego Oddziału GDDKiA. - Mamy nadzieję, że w końcu pojawi się oferent. Na oferty czekamy do 2 marca przyszłego roku.

Problem braku stacji paliw na wielkopolskim, liczącym około 120 km odcinku ekspresówki od dawna daje się we znaki kierowcom. W tej sprawie ponad pół roku temu interpelację do ministra infrastruktury złożył poseł Wiesław Szczepański. Wskazywał, że wielu kierowców jadących od strony Dolnego Śląska może nie wiedzieć, iż na całym wielkopolskim odcinku S5 nie ma stacji benzynowych.

Poprzednie przetargi zorganizowane przez GDDKiA dotyczyły nie tylko zagospodarowania MOP-u Wilkowice, ale także MOP-ów Kokorzyn, Sierakowo, Folwark, Golina Wielka i Skórzewo.

Ofertę na dzierżawę MOP-ów Sierakowo i Kokorzyn złożył Polski Koncern Naftowy Orlen SA. To MOP-y kategorii drugiej, co oznacza, że wyposażone zostaną w obiekty wypoczynkowo-usługowe oraz w stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe, punkty informacji turystycznej.

Z kolei na wydzierżawionych MOP-ach Golina Wielka (koło Bojanowa), Folwark (w okolicy Rawicza) i Skórzewo stacje benzynowe powinny pojawić się w kwietniu 2021 roku. Wysokość dzierżawy na rzecz GDDKiA wynosi minimum 10.000 zł miesięcznie (była to cena wywoławcza w przetargu) od momentu rozpoczęcia funkcjonowania MOP-u.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA