Zamknij
REKLAMA

Rusza świąteczna zbiórka. W tym roku jednak, przez pandemię, bez udziału wolontariuszy

09:41, 22.11.2020 | jrs, Fot. pixabay.com; Banki Żywności
Skomentuj
REKLAMA

"Święta godne, a nie głodne" - właśnie pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja świątecznej zbiórki żywności, którą w Gostyniu, Kościanie i Lesznie organizuje Związek Stowarzyszeń Bank Żywności. Będzie trwała od 23 do 28 listopada.

- Wolontariusze odgrywali znaczącą rolę w czasie naszych zbiórek żywności. Z powodu pandemii, w tym roku akcja będzie bez ich udziału. Nie chcemy i nie możemy ich narażać - mówi Maria Wawrzyniak ze Związku Stowarzyszeń Bank Żywności w Lesznie, który jest jednym z 28 banków biorących udział w przedświątecznych działaniach.

W Polsce zbiórka zostanie przeprowadzona w ponad 2000 sklepach. Na terenie Gostynia, Leszna i Kościana pojemniki na żywność będą ustawione w dużych marketach firm Biedronka, Netto, Lidl oraz Kaufland.

- Nowością jest to, że charytatywnie uruchomiony będzie sklep online - www.zbiorkazywnosci.pl - w którym do kupienia będą wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze, banki kupią żywność dla osób z trudnej sytuacji materialnej - do uczestniczenia w zakupach zachęca M. Wawrzyniak.

(jrs, Fot. pixabay.com; Banki Żywności)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

xyzxyz

6 2

Nie powinno być pozwalania na to, żeby na terenie sklepów były prowadzone jakiekolwiek zbiórki. 12:14, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

2 2

Skoro tak, będę preferować zakupy w Intermarche. 12:17, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

3 0

Kraj miodem plynacy,o wszystko i wszedzie zebranina .Tak nauczyli polakow zeby sobie rade dawali.A podatki ida na bzdury rzadowe PENSJE I LIMUZYNY
16:28, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA