Zamknij
REKLAMA

Wojewoda nie będzie już informował o liczbie zakażonych koronawirusem w Lesznie i regionie

14:01, 24.11.2020 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Od wtorku wojewoda wielkopolski nie informuje już o nowych zakażeniach koronawirusem. Gdzie będą dostępne takie dane?

Internauci przyzwyczaili się już do publikowanych codziennie na portalu Leszno24.pl informacji dotyczących liczby nowych zakażeń koronawirusem, zgonów z powodu Covid-19 i chorób współistniejących oraz innych danych związanych z pandemią. Publikowaliśmy je w oparciu o codzienne raporty wojewody wielkopolskiego. Były znacznym ułatwieniem dla wszystkich, którzy z nich korzystali.

We wtorek kolejnych danych nie było, ani poprzez mailowy raport, ani na stronie wojewody. I już nie będzie. Nieoficjalnie wiemy, że dane przekazywane na linii, czy liniach: laboratoria-powiatowe sanepidy-wojewódzkie sanepidy-wojewodowie-Ministerstwo Zdrowia ,,rozjeżdżały się''. Wyniki testów były przekazywane przez laboratoria o różnych godzinach, wprowadzane przez sanepidy do systemu EWP i publikowane przez wojewodów o różnych porach dnia. Zdarzało się też, że niektóre laboratoria nie nadążały z testowaniem wszystkich próbek, a pracownicy sanepidów z wprowadzeniem do systemu EWP dodatnich wyników testów przychodzących z laboratoriów, a było ich coraz więcej. Wszystko to powodowało rozbieżności w danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia w oparciu o informacje z sanepidów.

 Z informacji GIS wynika, że od wtorku, 24 listopada, narzędzia rejestracji danych zostaną ujednolicone. Z łańcucha sprawozdawczości wypadły powiatowe i wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne. Od teraz to laboratoria bezpośrednio (bez ,,pośrednictwa'' sanepidów) wprowadzają do systemu informatycznego EWP dodatnie wyniki testów i mają to robić maksymalnie w ciągu 48 godzin. W oparciu o to funkcjonuje Centralna Państwowa Baza o Epidemii.

 Dodajmy, że od teraz dane dotyczące nowych zakażeń i zgonów (w kraju, województwach i powiatach) są podawane tylko przez Ministerstwo Zdrowia (sanepidy dostały zakaz publikowania codziennych danych, a zamieszczały je na swoich stronach). Informuje o tym również biuro prasowe wojewody wielkopolskiego. W przesłanym nam komunikacie czytamy: "W związku z nowym systemem raportowania, informacje statystyczne dotyczące zakażeń mieszkańców Wielkopolski będą prezentowane od dziś przez Ministerstwo Zdrowia"..

We wtorek, Ministerstwo Zdrowia podało, że w kraju nowych zakażeń koronawirusem było 10.139, a z powodu Covid-19 lub chorób współistniejących zmarło 540 osób. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim - 1166, a Wielkopolska, gdzie zakażeń było 630 (kolejny, spory spadek w porównaniu do poprzednich dni), spadła z drugiego miejsca w kraju na szóste.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, od początku pandemii w Polsce zanotowano 909.066 przypadków zakażenia koronawirusem, a 14.314 osób zmarło z powodu Covid-19 lub chorób współistniejących.

 

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

jaraSŁAWjaraSŁAW

12 0

no nie , pisslandia to nawet nie kartonowy byt. Bareja, Monty Python, a może Menzl? Dzisiaj 10000 zakażonych, to nawet dla laika jest nieprawdopodobne. Zjazd z 20 - 30 tysięcy na 10. Wychodzi na to, że naród to już nawet nie idioci!!!!! 16:33, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasnowidzJasnowidz

6 7

I bardzo dobrze nikomu to nie potrzebne A tylko zamęt robią co ma być to będzie 17:43, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

8 0

Leszno24.pl w przeciwieństwie do elki.pl uczciwie opisało sytuację.Szlaban na informację o min.słabych wynikach leczenia w wielkopolsce i podobnych regionach z południa i ze wschodu .Brak informacji to lepsze samopoczucie suwerena . Taki mamy teraz klimat . 19:38, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

korokoro

7 0

19-latek z Torunia, który od początku, dzień po dniu, zbierał dane, z czasem zauważył coraz większe rozbieżności w publikacjach. Z danych 19-latka korzystali np. naukowcy i polski rząd. Jak na skutek jego alarmu wyszedł bałagan, żeby nie było kompromitacji, odcięli obywateli od danych. Inne kraje publikują wszystkie szczegóły bo to czas też historyczny, dla następnych pokoleń. W Polsce po 225 dniach odcina się źródło informacji. W Polsce mamy kompletny bałagan w danych o koronawirusie. Skandal. Cały artykuł na onet.pl "19-latek, który znalazł błąd w oficjalnych statystykach zakażeń: instytucje państwowe mnie upokorzyły" https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-zgubione-22-tys-zakazenia-covid-19-rozmowa-z-michalem-rogalskim/yp94ps6,79cfc278 20:19, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA