Zamknij
REKLAMA

W trzech gminach drożeją woda i ścieki. Już wiadomo, kiedy nowe stawki wejdą w życie

08:39, 19.01.2021 | lm, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie podniosło cenę wody i odbioru ścieków. Nowe taryfy wchodzą w życie 20 stycznia 2021.

Podwyżki obejmą mieszkańców i firmy obsługiwane przez MPWiK - z miasta Leszna oraz gmin Święciechowa i Lipno.

Obecne stawki za dostarczanie wody i odbiór ścieków miały obowiązywać do połowy roku 2021. MPWiK poprosił jednak o skrócenie tego terminu i zaproponował nowe taryfy, o około 10 procent wyższe niż teraz.

Propozycja nowych cen została przedstawiona samorządom Leszna, Święciechowy i Lipna. Jeszcze kilka lat temu to radni zatwierdzali opłaty za wodę i ścieki, mieli wpływ na to, czy będą podwyżki, czy nie. Potem to się zmieniło. Obecnie MPWiK tylko informuje samorządy o planach zmian taryf. O tym, czy nowe wysokości opłat wejdą w życie decyduje instytucja państwowa. 

- Potwierdzam, iż regulator - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu) zatwierdził nam ostatecznie i opublikował w dniu 12 stycznia 2021 w Biuletynie Informacji Publicznej nowe taryfy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w okresie trzech następnych lat 2021-2024. Będą one obowiązywać od 20 stycznia 2021 roku na terenie miasta Leszna, gminy Święciechowa oraz gminy Lipno - poinformował Rafał Zalesiński, prezes MPWiK w Lesznie.

Szczegółowy komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany w gazecie "ABC"  27 stycznia. 

MPWiK tłumaczy podwyżki wzrostem kosztów funkcjonowania zakładu.

 

 

 

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GrGr

0 2

Wszystko idzie w dół. Przynajmniej jedna dobra wiadomość - coś w górę... 17:38, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%