Zamknij
REKLAMA

"Tempo 30" na Gronowie? Możecie się wypowiedzieć, czy jesteście za ograniczeniem prędkości w tej części Leszna

18:47, 24.01.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 22 stycznia rozpoczęły się konsultacje społeczne dla mieszkańców Leszna dotyczące wprowadzenia ograniczenia prędkości na Gronowie. Zgodnie ze złożoną propozycją w tej części miasta miałaby obowiązywać strefa "Tempo 30".

Za wprowadzeniem strefy uspokojonego ruchu "Tempo 30" jest  Komisja Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego Miasta Leszna. To zespół złożony z radnych, urzędników, przedstawicieli policji i Straży Miejskiej. Opiniuje on zmiany w ruchu po Lesznie, doradza w tej sprawie prezydentowi. 

Komisja proponuje, aby strefa "Tempo 30" obowiązywała w kwartale ul. Poznańska - Juranda - Myśliwska - Gronowska. 

Prezydent Łukasz Borowiak chce poznań opinię mieszkańców w tej sprawie, dlatego zachęca do udziału w konsultacjach społecznych. Wystarczy wejść na stronię www.leszno.konsultacjejst.pl i wypełnić ankietę. Formularz w wersji papierowej jest dostępny w Urzędzie Miasta przy ul. Kazimierza Karasia oraz Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Słowiańskiej, gdzie można go wypełnić i wrzucić do urny. 

Konsultacje potrwają do 7 lutego 2021.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

GronowianinGronowianin

7 1

Kolejny kretyński pomysł. Kto to mógł wymyślić? Pewno dwóch panów. 19:18, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gronowianin1Gronowianin1

6 0

A za wymiane znaków obciązyc tych co wymyslili ta bzdure za rondo gronowskie sie wezcie zebysmy w korku nie stali a nie bzdury wymyslac, co malo roboty macie 20:20, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomek Tomek

6 0

Opinia publiczna domaga się podania informacji ile ten pomysł kosztował ? Takie buble stosuje się w miejscu gdzie występuje ograniczenie widoczności, umiejscowienie szkół przedszkoli itd.
Można domniemać,że te odcinki będą pod ścisłą kontrolą policji poprzez pomiary prędkości i staną się maszynką do zarabiania pieniędzy . Z pewnością policjanci przeprowadzą kontrolę w momencie braku natężenia ruchu. W szczycie tempo 30 zrobi się samo. Ulice są dla samochodów by mogły się swobodnie przemieszczać z A do B. Budujcie przejścia podziemne , by było bezpieczniej ,a nie idziecie na łatwiznę. 23:17, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%