Zamknij
REKLAMA

Rząd poniżył Wielkopolan. Będzie presja na posłów PiS. Akcja odbędzie się także w Lesznie

12:11, 19.02.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Wielkopolska dostanie zdecydowanie mniej pieniędzy z nowej perspektywy unijnej niż miała do tej pory. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, ma to związek z tym, że samorządem wojewódzkim od lat zarządza koalicja PO z PSL. 

O podziale unijnych pieniędzy mówili w piątek w Lesznie politycy PO: Leszek Wojtasiak, były wicemarszałek województwa oraz posłowie Mariusz Witczak i Grzegorz Rusiecki.

Leszek Wojtasiak wyliczał, że dofinansowanie unijne dla naszego regionu wyniesie w latach 2021-2027 tylko 303 euro na jednego Wielkopolanina. Obecnie jest ono na poziomie powyżej 700 euro. Nie powinno być mniejsze niż 500 euro.

- To jest poniżanie Wielkopolski. To bandyckie okradanie Wielkopolan ze słusznie wypracowanych przez nich pieniędzy - podkreślał.

Poseł Mariusz Witczak mówił, że podział unijnych środków jest dokonywany przez rząd uznaniowo, że liczy się tylko polityka. Na większe pieniądze mogą liczyć te województwa, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Niektóre dostaną nawet po około 900 euro na mieszkańca.

- Będziemy się przyglądać, jak zachowają się parlamentarzyści PiS, czy będą za zwiększeniem środków dla Wielkopolski. Na każdym spotkaniu, na każdej imprezie, w każdej remizie będziemy im przypominać o tym, ile pieniędzy otrzymała Wielkopolska - dodawał poseł Witczak.

Zdaniem polityków PO, jest jeszcze szansa, aby środki UE dla naszego regionu było większe o nieco ponad miliard złotych, ale to zależy od decyzji rządzących.

- Tu i teraz walczymy o środki unijne dla Wielkopolski -  zapowiedział Mariusz Witczak. We wtorek w Lesznie ma się odbyć kampania informacyjna w tej sprawie. Póki co politycy nie chcieli mówić o jej szczegółach. 

Z kolei poseł Grzegorz Rusiecki zaapelował do mieszkańców regionu, aby pisali listy w sprawie zwiększenia środków dla Wielkopolski do posłów PiS wybranych z naszego regionu. A są to m.in. minister Marlena Maląg, podsekretarz stanu Jan Dziedziczak i  Jan Mosiński.

- Spróbujmy wywrzeć presję na politykach partii rządzącej - dodawał Grzegorz Rusiecki.

[ZT]48837[/ZT]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AneczkaAneczka

5 2

Jaką korzyść przyniesie przeciętnemu obywatelowi z Leszna wyższa ilość pieniędzy z UE dla Wielkopolski? 12:41, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


LesLes

2 2

Twoja głupota poraża. 23:37, 20.02.2021


REKLAMA
0%