Zamknij
REKLAMA

Gdzie w Lesznie będą punkty masowych szczepień przeciw COVID-19? Propozycji jest kilka

21:16, 06.04.2021 | lm, Fot. pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Samorządy mają się włączyć w organizację szczepień przeciwko COVID-19. Tak zdecydował rząd kilka dni temu. Na czym to ma polegać? Na wyznaczeniu i przygotowaniu miejsc w każdym z powiatów, gdzie takie - masowe szczepienia będą się odbywać i wyborze jednostki, która będzie je prowadzić. Jak to wygląda w Lesznie?

We wtorek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił, że w Wielkopolsce jest już 105 miejsc do szczepień populacyjnych przygotowanych przez samorządy. Są to punkty zlokalizowane przede wszystkim w ośrodkach sportowych, kultury i szkołach. Powiaty zgłosiły propozycje takich lokalizacji do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Urząd przekazał je dalej do Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Oni mają wydać opinię, czy punkty spełniają wymogi sanitarno-epidemiologicznym oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do 11 kwietnia lista punktów szczepień w całym województwie ma być gotowa.

- Współpraca rządu z samorządami w kwestii organizacji punktów szczepień masowych ma na celu przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień, który jest teraz jedyną szansą na powrót do normalności - podkreśla wojewoda Michał Zieliński.

W Lesznie dyskusja o tym, gdzie mają być zlokalizowane punktu masowych szczepień rozpoczęła się przed świętami. We wtorek rozmowy były kontynuowane. Uczestniczył w nich prezydent oraz urzędnicy z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Wydziału Spraw Obywatelskich. Żadnego oficjalnego komunikatu miasta w tej sprawie jeszcze nie ma.

Nam udało się jednak nieoficjalnie dowiedzieć, że jeden z takich punktów ma być w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym i obsłuży go kadra medyczna lecznicy. Propozycji drugiej lokalizacji jest kilka - Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Chrobrego, biały budynek na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 17 Stycznia oraz sale konferencyjne pływalni Akwawit. W środę ma się odbyć wizja lokalna tych obiektów. Wezmą w niej udział przedstawiciele placówki, która ma się zająć podawaniem szczepionki, a będzie nią najpewniej Leszczyńskie Centrum Medyczne Ventriculus, które od grudnia 2020 roku prowadzi szczepienia w swojej siedzibie na starówce.

Szczepienia mają teraz przyśpieszyć, bo do Polski trafiać ma więcej szczepionek niż do tej pory. W kwietniu szczepieni mają być 50-latkowe, w maju 40-latkowe.

Szczegółowe informacje na temat aktualizacji Narodowego Programu Szczepień rząd ma przedstawić w tym tygodniu.

(lm, Fot. pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

nicknick

6 3

"w swojej siedzibie na starówce." Skończmy z tą starówką. To jest śródmieście, centrum, ulica Słowiańska. Nigdy dotąd nie była to starówka. Żaden leszczyniak z krwi i kości nie powie starówka. Pojęcia tego używają mentalne słoiki, którzy muszą przydać sobie znaczenia, jakby śródmieście i centrum było gorszą częścią miasta. W Lesznie nigdy nie było starówki. Pojęcie starówka pochodzi z warszawskiej gwary, ma kontekst emocjonalny i tylko warszawski. Warszawiacy, często oficjalnie, nie używają pojęcia starówka tylko prowincja musi przydawać sobie znaczenia. 22:29, 06.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zgadzam sie!Zgadzam sie!

2 2

W pelni sie zgadzam! 07:56, 07.04.2021


nicknick

2 2

Na takiej samej zasadzie część urzędników Urzędu Miasta Leszna, w tym służb IT (informatycy), w Biuletynie Informacji Publicznej wstydzi się używać najbardziej powszechnego formatu PDF (załączanie treści, dokumentów). Znów zamiar przydawania sobie znaczenia stosowaniem mniej dostępnych dla odbiorców - np. formatów DOCX czy XLS. Owszem, można stosować format DOCX, XLS, nikt nie broni ale jednocześnie udostępnić plik także w formacie PDF. Formatu PDF nie wstydzi się Sejm, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Rada Ministrów, tylko Leszno znów musi przydać sobie znaczenia, chcieć być ważniejszym, niż jest, nie zwracając uwagi na potrzeby odbiorców treści Biuletynu Informacji Publicznej, jak w tym przypadku.09:06, 07.04.2021


mm

2 1

a może by tak trapez wykorzystać?
miejsca jest dość, można wpuszczać po jednym przez szatnię (kwalifikacja lekarska) a stanowiska kłucia urządzić na trybunach 09:21, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%