Zamknij
REKLAMA

Obostrzenia przedłużone. Minister zdrowia podał nową datę! W Wielkopolsce sytuacja jest dramatyczna

11:11, 07.04.2021 | lm
Skomentuj
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w środę, że wszystkie obostrzenia, jakie obowiązują obecnie w naszym kraju i miały obowiązywać do 9 kwietnia zostają przedłużone o ponad tydzień - do 18 kwietnia!

W środę, 7 kwietnia liczba nowych zakażeń w kraju osiągnęła poziom 14.910. To mniej niż w ubiegłym tygodniu, ale ten spadek wynika z okresu świątecznego, kiedy wykonywano mniej testów. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę na konferencji prasowej, że dopiero za kilka dni będzie wiadomo, jaka jest obecna tendencja rozwoju epidemii w Polsce - czy liczba nowych zakażeń będzie rosła, czy malała.

- W przyszłym tygodniu będziemy znali skutki naszej mobilności w Święta Wielkiej Nocy - podkreślił.

I właśnie z tego powodu, że na dzień dzisiejszy nie można realnie ocenić sytuacji, minister zdecydował, że wszystkie obecne obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli, 18 kwietnia.

Nadal zatem zamknięte będą gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, obiekty sportowe, ośrodki kultury, teatry, kina, opery. Nadal obowiązywać będzie limit osób w kościołach - 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Przedłużona zostaje nauka zdalna dla uczniów klas I-III. Zamknięte będą hotele, puby, restauracje oraz większość sklepów w galeriach handlowych. Do przedszkoli i żłobków mogą chodzić tylko dzieci pracowników służby zdrowia. Szczegóły tutaj.

Podczas konferencji padło też pytanie o zbliżającą się Majówkę. Czy jest szansa, że otwarte zostaną np. obiekty sportowe działające na wolnym powietrzu. Minister Niedzielski odpowiedział, że za wcześnie na takie deklaracje. Ale też zaznaczył, że jakieś obostrzenia na pewno w czasie Majówki będą. 

Minister odniósł się też do sytuacji epidemicznej w regionach. Wielkopolska i Dolny Śląsk mają obecnie największą dynamikę przyrostu liczby osób zakażonych wymagających hospitalizacji. W szpitalach i na oddziałach covidowych dramatycznie szybko zapełniają się łóżka i zajmowane są respiratory. Dlatego też wyznaczono województwa, które mają pomóc obu tym regionom. Wielkopolska może liczyć na wsparcie zachodniopomorskiego, a Dolny Śląsk - lubuskiego. W zachodniopomorskim jest już gotowy szpital tymczasowy, który zostanie otwarty, jeśli będzie potrzeba przewożenia tam chorych z Wielkopolski właśnie.

Środowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 14.910 nowych zakażeniach w Polsce i 638 zgonach osób zarażonych. W Wielkopolsce nowych przypadków jest 1476, zmarło 20 osób. W naszym regionie odnotowano 98 kolejnych zakażeń. Najwięcej w powiecie rawickim - 44, kościańskim - 18, leszczyńskim - 14, Lesznie - 14 i gostyńskim - 8. Zmarła 1 zakażona osoba z powiatu leszczyńskiego. Na kwarantannie przebywa 3817 mieszkańców naszego regionu. 

 

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

AneczkaAneczka

5 3

Dbajmy o siebie i bliskich. 11:19, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leszczyniak Leszczyniak

2 2

Dlaczego w Lesznie tak mało szczepionek.... Proponują nam wyjazd do Poznania lub Wrocławia. Za miedzą w lubuskim mają więcej dawek. Kto to wyjaśni....!? 12:36, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KOKO

6 2

Zamknąć kościoły to też firmy zarabiające kasę 12:41, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

taktak

3 2

popieram 15:03, 07.04.2021


cccccccccccc

1 2

Cyrku c.d. 15:19, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%