Zamknij
REKLAMA

Zdarzenie na przejeździe kolejowym przez ul. Dożynkową w Lesznie. Kolej publikuje nagranie (film)

21:49, 13.04.2021 | lm
Skomentuj
REKLAMA

PKP PLK pokazało nagranie z przejazdu kolejowego przez ul. Dożynkową w Lesznie. O tym miejscu jest głośno od kilku tygodni. Od kiedy nie ma tam dróżnika, a szlabany są opuszczane i podnoszone automatycznie. Poza tym, kierowcy zwracają też uwagę na ekrany dźwiękochłonne i unijną tablicę, które ograniczają widoczność torów.

Na przejeździe dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń. Nagranie jednego z nich PKP PLK opublikowało w internecie. Jak tłumaczą kolejarze to film "ku przestrodze"

Opis do filmiku informuje, że do tej sytuacji doszło 30 marca 2021. Przedstawia, jak quad z powodu usterki zatrzymuje się na przejeździe.

Co się dzieje dalej. Czytamy w relacji kolejarzy:

"Za quadem, mimo zapalonego czerwonego światła, na przejazd wjechały dwa samochody, które również utknęły między opadającymi szlabanami.

To przykłady lekkomyślnego zachowania, które są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie z torami. Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg.

Podstawowe błędy kierowców na przejazdach to ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł zabraniających wjazdu na tory, wjeżdżanie pod opadające rogatki, a nawet omijanie slalomem zamkniętych zapór. Kierowcy lekceważą także zasadę nie wjeżdżania na tory, jeśli nie ma możliwości zjazdu poza przejazd.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy nie ma możliwości zjazdu z przejazdu - nie powinniśmy na niego wjeżdżać! Natomiast, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami - powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów.

Dodatkowe informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki. Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki".

[WIDEO]368[/WIDEO]

 

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%