Zamknij
REKLAMA

Strażacy ze Święciechowy sprzedali złom i tekstylia. Uzyskali zawrotną kwotę

11:04, 01.05.2021 | JAC fot.archiwum OSP Święciechowa
Skomentuj
REKLAMA

Wystarczą im nieco ponad 3 minuty, aby przerwać swoje zajęcia, dobiec lub dojechać do remizy i ruszyć wozem bojowym ludziom na ratunek. To nie wszystko. Strażacy z OSP Święciechowa nie pozostają bierni, kiedy potrzebne są pieniądze na ratowanie ludzkiego życia.

Tym razem zbierali złom i tekstylia, aby wspomóc fundusz zbierany na terapię genową dla małej Marysi z Brenna.

Ekipa dowodzona przez druha Wojciecha Konatowskiego sprzedała surowce wtórne zebrane w miniony weekend. Efekt jest rewelacyjny.

- Na rzecz małej Marysi z Brenna udało nam się zebrać ponad 21 ton złomu, co dało nam kwotę 22 tysięcy zł i ponad 4 tony tekstyliów, za które uzyskaliśmy 1600 zł - informują druhowie z OSP Świeciechowa. - Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Święciechowy, Lasocic, Gołanic, Piotrowic, Jezierzyc Kościelnych, a także mieszkańcom z leszczyńskiego Zatorza za okazaną pomoc i dobre serce. Do naszej akcji przyłączył się Zakład Usług Wodnych w Święciechowie, PHU Kępka, Golik Transport z Grotnik oraz Przemix. Bardzo dziękujemy rolnikom i Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Święciechowie za użyczenie ciągników z przyczepami, a także firmie Kowalski Recykling ze Wschowy, która podstawiła kontenery i kupiła złom.

[ZT]48850[/ZT]

 

(JAC fot.archiwum OSP Święciechowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LolLol

3 0

Pięknie, duży szacunek za wasz czas chęci i pomysł. To potwierdza, że zawsze można na was liczyć. Szczególnie w tych czasach gdzie ludzie zapominają o innych i nie szanują człowieka. Dobro wraca, dużo zdrowia dla Marysi ❤️👍 09:00, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%