Zamknij
REKLAMA

Zrobili dla rowerzystów, zrobią i dla kierowców. Radni wpisali inwestycję do budżetu

13:53, 03.05.2021 | JAC, fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

W powiecie leszczyńskim w parze idzie polepszanie infrastruktury drogowej dla kierowców i rowerzystów. Po wybudowaniu ścieżki rowerowej pomiędzy Wilkowicami a Święciechową powiat przeprowadzi, na tym niespełna kilometrowym odcinku, remont nawierzchni drogi, wcześniej poszerzając ją do 6 metrów.

Przystąpienie do remontu tego odcinka od dawna wydawało się oczywiste, gdyż połączy on zmodernizowane już drogi. W kierunku północnym w minionych latach zmodernizowano wraz z budową ścieżek rowerowych drogę przez Wilkowice do Mórkowa i dalej przez Lipno do drogi wojewódzkiej nr 309 oraz drogę z Lipna do Smyczyny.

Także na drugim końcu przeznaczonego do remontu odcinka (rondo pod Święciechową) rozchodzi się sieć dróg o nienagannej nawierzchni: w kierunku Włoszakowic, zmodernizowana niedawno ul. Śmigielska i Leszczyńska w Święciechowie oraz druga część obwodnicy Święciechowy, która powstała w ramach budowy trasy S5, a obecnie trwa proces przejmowania jej w zarząd przez powiat powiat leszczyński. Od obwodnicy prowadzi też zupełnie nowa droga przez wiadukt nad S5 do ul. Wilkowickiej w Lesznie.

Rada Powiatu Leszczyńskiego na poszerzenie i położenie nowej nawierzchni na drodze pomiędzy Wilkowicami a Święciechową zaplanowała 483 tys. zł. Ostatecznie koszty inwestycji zweryfikuje przetarg.

(JAC, fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HejHej

0 0

Piękne ujęcie naszych budowli. Wielka kałuża wody między drogą, a ciągiem pieszo rowerowym. Samochody w to wyjeżdżają i droga rowerowa cała zasyfiona. Dokładnie tak samo jest wszędzie. W Świerczynie, Łoniewie ostatnio zamiatali, ale po opadach będzie powtórka z rozrywki. Najlepsze to i tak jest w Grodzisku. Tam już nowy asfalt się rozwalił, ale co tam. Zalepili papą, krzywo, jak za PRL i szafa gra. Byle wybudować, byle było za miliony. 14:18, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŻycieŻycie

1 0

Drogi za PRLu były zrobione dobrze, i do tej chwili wiele funkcjonuje. Więc nie siej wrzawy. A to że teraz jest jakość do kitu, a kasa wydana. O jakość się nie dba, bo kolesie to robią i wielu urzędników musiałoby się mocno podszkolić. Jednocześnie nikt nie analizuje warunków umowy wykonania, a tam zapewne jest luzik. 15:42, 03.05.2021


0%