Zamknij
REKLAMA

Już wiadomo, jak będzie wyglądała hala widowiskowo-sportowa w Wilkowicach (wizualizacja)

16:41, 05.05.2021 | JAC
Skomentuj
REKLAMA

Lada moment firma Adamietz rozpocznie budowę hali widowiskowo-sportowej w Wilkowicach. Wybrano opcję obiektu raczej z górnej półki.

Spośród 14 ofert zgłoszonych do przetargu wybrano najkorzystniejszą, przedstawioną przez firmę ze Strzelec Opolskich, która aktualnie buduje nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Zaproponowała ona cenę 9.778.000 zł, która jest niższa o około 3 mln zł od szacowanej wstępne przez inwestora, gminę Lipno.   

Wykonawca nie musi się śpieszyć, ponieważ zakończenie budowy przewidziano na lipiec 2023 roku, a wszystko po to, aby gmina mogła rozłożyć koszty na 3 lata budżetowe. Inwestycja uzyskała 39-procentowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, 1,5 miliona zł z Rządowego Programu Infrastruktury Lokalnej, 390 tysięcy przekazali mieszkańcy Wilkowic z pieniędzy uzyskanych z czynszów dzierżawnych, 60 tysięcy zł dołoży powiat leszczyński, a ponadto solidne wsparcie zaproponowały lokalne firmy.

Rewelacyjnie zachowują się mieszkańcy i przedsiębiorcy z Wilkowic, którzy organizując różne imprezy chcą uzbierać pieniądze na doposażenie hali w sprzęt rekreacyjno-sportowy, którego nie obejmie umowa z wykonawcą. 

[ZT]49703[/ZT]

 

(JAC )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PiterPiter

1 1

Hala zamiast dróg ?Priorytety-Brawo wy 19:59, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%