Zamknij
REKLAMA

Radni Leszna nie chcą wracać do obradowania na żywo. - Narazimy się na śmieszność

11:24, 08.06.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek, 24 czerwca odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej Leszna. Najważniejsza w roku, bo radni będą decydować o votum zaufania i absolutorium dla prezydenta Łukasza Borowiaka. Obrady będą zdalne i to budzi kontrowersje.

Trzecia fala koronawirusa już za nami. Długi czerwcowy weekend pokazał, jak bardzo byliśmy stęsknieni normalnego życia. Miejscowości wypoczynkowe, w tym także Boszkowo, Gołanice i Osieczna zapełniły się ludźmi. Tłumy mieszkańców Leszna, w tym rodzin z dziećmi, bawiły się w niedzielę na Rynku. Działalność z udziałem publiczności wznowiły już wszystkie miejskie instytucje kulturalne. Od tygodnia do szkół chodzą zarówno uczniowie podstawówek, jak też szkół średnich.

Tymczasem radni Leszna wciąż obradują zdalnie. W poniedziałek odbyło się on-linowe posiedzenie wszystkich komisji Rady Miejskiej. Radni poznali Raport o stanie Miasta Leszna w roku 2020. Dokument ma 400 stron i sporo w nim ciekawych informacji. Dyskusji nad raportem  komisji nie było, bo ma być na sesji 24 czerwca. I jak się okazało, to posiedzenie także będzie zdalne. Wątpliwości co do organizacji obrad przez internet miała radna KO Adriana Machowiak. Jak mówiła, obawia się, że radni narażą się na śmieszność mieszkańców, bo skoro większość z nas wróciła już do zawodowej aktywności na żywo, to dlaczego rajcy wciąż będą on-line.

Piotr Więckowiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej odpowiedział, że co prawda była rozważana sesja na żywo, w sali narad Urzędu Miasta, ale wybrano jednak tryb zdalny.

- To będzie ostatnia sesja przed wakacjami. Mam nadzieję, że we wrześniu wrócimy już do obradowania stacjonarnego - odpowiedział wiceprzewodniczący.

Do sesji na żywo wrócili już radni w niektórych leszczyńskich samorządach, a nawet Parlament Europejski.

Według danych Ministerstwa Zdrowia zarówno w poniedziałek 7 czerwca, jak też we wtorek 8 czerwca w Lesznie odnotowano 0 nowych zakażeń koronawirusem i 0 zgonów osób zakażonych. Na kwarantannie są 84 osoby, na 61.000 mieszkańców. 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ja Ja

8 0

Ośmieszają się.
17:30, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

9 0

Myślę że mają słabo mieszkańców. Za takie podejście do spraw miasta Leszna i mieszkańców powinni nie dostać diety, ewentualnie 1/10. To jest kpina. Boją się a do sklepów czy do wypoczynku wyjazdowego to im nie zagraża. Porażka. Ludzie zapamiętajcie to i myślcie w wyborach. 20:17, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wolnośc słowawolnośc słowa

4 1

Jaki jest powód zablokowania pierwszego komentarza? Coraz częściej widać, że władza w Lesznie bardzo i coraz bardziej nie lubi jakiejkolwiek krytyki. 21:56, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

5 0

Leszczyńscy radni ośmieszają się nieustannie. Boją się mieszkańców, którzy chcieliby, zgodnie z nowym prawem, wziąć udział w dyskusji nad Raportem o stanie miasta Leszna? Dla mieszkańców to jest najważniejsza sesja w roku. Co to za leszczyńska specjalność wakacji radnych od miasta na dwa miesiące? Miasto żyje 12 miesięcy w roku i nic nie upoważnia radnych do robienia sobie wakacji od miasta a tak w Lesznie się dzieje. Radni 10 miesięcy w roku a diety 12 miesięcy? Dalej też bez dyżurów i spotkań z mieszkańcami? Tak, jak w Lesznie traktuje się mieszkańców lekceważąco, nigdzie tak nie jest. Śmieją się nam w twarz. 22:15, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dlaczegodlaczego

4 0

Dlaczego dyskusja nad Raportem o stanie miasta Leszna tylko i dopiero na sesji? Żeby trwała jak najkrócej? Który samorząd jeszcze nie przyjął, jak Leszno, Raportu o stanie Miasta 2020 roku? Który samorząd jest tak opóźniony w pracach? Który samorząd, jak w Lesznie, dalej debatuje zdalnie?

22:15, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

takie miastotakie miasto

5 1

Ten portal jest z ogólnopolskiej sieci miejskich portali, są mutacje tej sieci w innych miastach. Nigdzie nie ma tak, jak w Lesznie, że komentarze na temat spraw miasta są tak często blokowane. Nigdzie tak krótko nie trzyma się mieszkańców. Leszno coraz bardziej przypomina miasto niewolników. Rady Osiedlowe! 22:23, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak się majak się ma

5 0

Jak się ma finał sprawy obiecanej po połowie kadencji rezygnacji radnej Lidii Baksalary na rzecz Krzysztofa Rosika? Redakcja leszno24.pl z 27 maja br. odsyłana przez radną do Krzysztofa Rosika, Krzysztof Rosik obiecuje wydanie wspólnego oświadczenia w tej sprawie a oświadczenia i rezygnacji dalej brak. Kim są tutaj i kim mają być mieszkańcy, wyborcy? Gdzie tu uczciwość? Gdzie honor?


22:43, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻycieŻycie

4 0

A może radni nie chcą pracować i nie chcą kasy. Nie wiemy co oni robią jak mają sesję zdalną. Zajmują się wszystkim i niczym, tylko brak merytorycznych wyjaśnień dlaczego. 14:42, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%