Zamknij
REKLAMA

Poseł Wiesław Szczepański zawieszony w prawach członka Nowej Lewicy

12:56, 17.07.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Nowej Lewicy, zawiesił w prawach członka tego ugrupowania sześciu posłów. Wśród nich jest leszczyński parlamentarzysta Wiesław Szczepański.

Posłowie wykluczeni to: Tomasz Trela, Jacek Czerniak, Wiesław Buż, Bogusław Wontor, Wiesław Szczepański i Karolina Pawliczak. Szczepański i Poliwczak uzyskali z mandaty z naszego okręgu wyborczego - kalisko-leszczyńskiego.

Dlaczego właśnie ci parlamentarzyści zostali zawieszeni? Bo mieli wątpliwości dotyczące połączenia Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny Biedronia w Nową Lewicę właśnie. Wymienieni posłowie wcześniej podpisali list w tej sprawie do przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego. Pismo dostały też media. W komentarzach dotyczących tej kwestii przebijała się opinia o kryzysie Nowej Lewicy, o kłótniach wewnątrz nowej formacji. Przewodniczący Czarzasty uznał, że podpisani pod listem posłowie wywołali burzę wokół Nowej Lewicy i podważyli jej dobre imię.

Zawieszenie w prawach członka oznacza utratę funkcji, jakie pełni się w partii oraz brak możliwości kandydowania na jakąkolwiek funkcję publiczną z ramienia Nowej Lewicy. To oznacza, że Wiesław Szczepański przestał być szefem Lewicy w Wielkopolsce i regionie leszczyńskim.

Czekamy na komentarz posła Szczepańskiego. Polityk jest w Warszawie. Trwa posiedzenie Zarządu Krajowego Nowej Lewicy.

AKTUALIZACJA: Grupa zawieszonych polityków nie zgadza się z decyzją Włodzimierza Czarzastego. Na 31 lipca zwołują Radę Krajową Nowej Lewicy, która ma ocenić postępowanie przewodniczącego. Z kolei Włodzimierz Czarzasty swojego stanowiska nie zmienia. W trakcie sobotniego Zarządu Krajowego zawiesił w prawach członków dwóch kolejnych polityków.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AneczkaAneczka

5 0

Dzieje się! 13:16, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxzx

8 2

ha ha ha to się komuchy pożarły, ale Wiesiu ciesz się, że nie jesteś w dawniejszych czasach twoich komuchów bo twoi towarzysze z NKWD na zawieszeniu by nie skończyli 🤣 13:40, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

5 1

Niezły dowcip - dobre imię partii która skumała się z tymi co nas sprzedają na wschód 😁 14:04, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%