Zamknij
REKLAMA

Trzy korty w mieście zaczynają współpracę. Leszno Tenis Klub dostał wspaniały prezent

12.56, 19.07.2021 an, fot. A. Neczyński
Skomentuj
REKLAMA

Leszno Tenis Klub otrzymał wspaniały prezent - nową hybrydową Toyotę Rav4. Auto pomoże w komunikacji między wszystkimi współpracującymi ze sobą kortami w Lesznie - tymi przy stadionie Smoczyka, przy hali Ćwicznia Miejska i na Akwawicie.

Jeszcze w tym roku czeka nas konsolidacja i szybki rozkwit tych trzech ośrodków tenisowych. Korty na Akwawicie zakupił leszczyński przedsiębiorca Leszek Janusz. Za miesiąc rozpocznie się tu budowa nowoczesnej hali tenisowej. Obiekt będzie miał najwyższe standardy umożliwiające rozgrywanie poważnych turniejów. Ale na co dzień będzie oczywiście służył amatorom tenisa w Lesznie.

Ten sam przedsiębiorca, wraz z Mateuszem Zającem, zadbali o korty przy hali Ćwicznia Miejska. Wymieniono nawierzchnię wszystkich kortów, obok powstało miejsce do gry w bule i do siatkówki. Zbudowano budynek klubowy z sanitariatami i prysznicami.

Dziś korty przy Ćwiczni prezentują się naprawdę wspaniale.

Leszek Janusz i Mateusz Zając zapowiadają ścisłą współpracę z Jackiem Maciejewskim, właścicielem ośrodka tenisowego przy stadionie Alfreda Smoczyka. Ma powstać spółka obejmująca wszystkie trzy ośrodki - stadion, Ćwicznię i Akwawit. Spółka zadba o rozwój tenisa w Lesznie, o to, by jak najwięcej osób, w różnym wieku uprawiało tę wspaniałą dyscyplinę sportu.

Miłośnikiem tej gry jest również Jacek Mikołajczak, właściciel salonów samochodowych Toyoty i Lexusa. Gra w tenisa od dwudziestu lat. Ta sympatia skłoniła go do przekazania nowej Toyoty Rav4 dla nowego klubu tenisowego.

Na zdjęciu stoją od prawej strony: Leszek Janusz, Jacek Mikołajczak, Mateusz Zając i Jacek Maciejewski.  

(an, fot. A. Neczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

asas

1 1

korty przy ćwiczni należą do miasta, Akwawitu do Gudzowatych a przy stadionie do Mosir i o ile wiem nic się nie zmieniło 🙄 19:02, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do AS do AS

0 1

Niestety, masz nieaktualne wiadomości. 08:25, 20.07.2021


infoinfo

2 1

To nie będą trzy korty, jak w tytule, lecz trzy miejsca do gry w tenisa. Tylko przy stadionie jest pięć kortów.

Korty przy stadionie im. A.Smoczyka, przy Ćwiczni Miejskiej, przy Akwawicie (?).

Pojawia się zasadnicze pytanie: do kogo należą powyższe tereny? Z internetowej strony MOSiR, obiekty MOSiR czyli obiekty miasta: pięć kortów tenisowych o nawierzchni z mączki ceglanej, przy ul.17 Stycznia (przy stadionie im. A.Smoczyka), Sala Sportowa Ćwicznia. Czy teren przy Sali Ćwicznia należy do miasta Leszna?

Na jakiej zasadzie i na jak długo Miasto Leszno przekazało/oddało do dyspozycji swoje tereny prywatnym firmom? Jestem przeciw pozbywaniu się miasta swojej działalności. Czy można stwierdzić, że to jest (korty przy Stadionie) i będzie prywatna działalność na terenach miasta?

I sprawa zasadnicza. Jeżeli jest współpraca z Miastem, na internetowej stronie MOSiR powinny być informacje na temat korzystania, jak dotychczas, z kortów przy Stadionie. Powinien widnieć cennik korzystania z kortów. Cennika nie ma. Żadnej informacji na temat: godziny otwarcia kortów, bilety normalne (np. 1 godzina, 1,5 godziny), karnety, nauka gry indywidualna za jedną godzinę, nauka gry dla 4 – 6 osób. Żadnej informacji.20:03, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do info Do info

0 0

Korty przy stadionie zostały wydzierżawione prywatnej firmie. Decyzję taką podjęła Rada Miejska. 08:27, 20.07.2021


jakie miastojakie miasto

2 1

Proszę wybaczyć porównanie ale to przypomina piłkę nożną prywatnej firmy (?) na miejskich (?) boiskach, np. przy szkole SP 7 a może także na innych boiskach miasta, boisku przy III LO (czy to jest obiekt prywatny na terenie miasta?).
Zbyt wiele przekazujemy prywatnym firmom, za bardzo pozbywamy się zadań jako miasto. Za mało działamy jako miasto. Jest przecież Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kultura fizyczna i turystyka, w tym tereny rekreacyjne i urządzenia sportowe to ustawowe zadania własne miasta. Poza nimi mogą działać prywatne firmy sportowe na prywatnych terenach. Miasto nie powinno pozbywać się obiektów sportowych, terenów sportowych i pracy na rzecz mieszkańców. Nie podoba mi się ten kierunek działań miasta.
20:23, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%