Zamknij
REKLAMA

Leszno składa wnioski o pieniądze z Polskiego Ładu. Na kilka ważnych inwestycji

12.11, 20.07.2021 lm, fot. Archiwum
REKLAMA

Od 2 lipca samorządy mogą się ubiegać o pieniądze na inwestycje lokalne z Rządowego Funduszu Polski Ład. Leszno przygotuje cztery wnioski.

Polski Ład to nowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości, dzięki któremu Polska ma wejść na nową ścieżkę rozwoju gospodarczego po pandemii koronawirusa. Politycy partii rządzącej jeżdżą teraz po całym kraju i go promują. W ubiegłym tygodniu w Lesznie gościł wojewoda Michał Zieliński. W delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego spotkał się z włodarzami miast i gmin.

- Zachęcam wielkopolskich samorządowców do wzięcia udziału w pierwszym pilotażowym naborze programu Polski Ład - mówił wojewoda. - To szansa na rozwój naszych lokalnych Ojczyzn oraz realna możliwość poprawy jakości życia Polaków. Odbudujmy naszą gospodarkę po pandemii koronawirusa. Wykorzystajmy tę szansę w Wielkopolsce najlepiej, jak to jest tylko możliwe - apelował.

Dofinansowanie inwestycji realizowanych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych może wynieść nawet  95 procent kosztów ogólnych zadania. W pierwszym naborze do podziału między samorządy będzie 20 mld zł.

Miasto Leszno zamierza złożyć kilka wniosków o dofinansowanie z Polskiego Ładu. W pierwszym, obecnym naborze zabiegać będzie o pieniądze na przebudowę ulicy Towarowej wraz z budową węzła komunikacyjnego, termomodernizację hali Trapez oraz rewitalizację dwóch placów miejskich - Rynku i placu Jana Metziga. Urząd Miasta ma już dokumentacje tych inwestycji.  

W etapie drugim samorząd Leszna zamierza się starać o dofinansowanie modernizacji pływalni Akwawit. Projekt tego zadania nie jest jeszcze gotowy. 

(lm, fot. Archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%