Zamknij
REKLAMA

Pociągiem z Leszna do Pragi? Tak, to będzie możliwe. Podano datę uruchomienia połączenia

12:21, 22.07.2021 | J.W. Fot. Wikipedia i Ceske drahy
Skomentuj
REKLAMA

Za niespełna dwa lata można będzie pojechać bezpośrednim pociągiem z Leszna do Pragi. Podróż na trasie Praga-Gdynia ma potrwać około 9 godzin.

Informację o tym podał epoznan.pl powołując się na czeski portal zdopravy.cz. Ten drugi informuje, że czeskie ministerstwo transportu postanowiło uruchomić od grudnia 2023 roku kolejowe, międzynarodowe połączenie z Pragi do Gdyni, a jedną ze stacji na trasie przejazdu pociągu ma być Leszno.

Jak podaje rynek-kolejowy.pl, choć plan zakłada uruchomienie połączenia pod koniec 2023 roku, możliwe, że pociąg pojedzie wcześniej. Połączenie ma być obsługiwane przez wagony Viaggio, które poprowadzą lokomotywy Siemens Vectron.

Według portalu rynek-kolejowy.pl, pociąg miałby jechać z Pragi do Gdyni trasą przez Pardubice, Usti nad Orlicą, Lichkov, Kłodzko, Wrocław, Leszno, Poznań i Bydgoszcz. Na terenie Polski jechałby prawdopodobnie w kategorii InterCity, czyli jako pociąg pospieszny. Portal informuje też, że tabor (wagony Viaggio, lokomotywy Siemens Vectron) do tego połączenia wystawialiby prawdopodobnie Czesi. Przy założeniu pełnego wykorzystania efektów zakończonej właśnie modernizacji magistrali Wrocław-Poznań pociąg z Pragi do Gdyni jechałby około 9 godzin.

Zarówno Ceske drahy (największy przewoźnik kolejowy w Czechach), jak i PKP Intercity nie chcą na razie podawać więcej szczegółów w tej sprawie. Wiadomo natomiast, że rozmowy dotyczące połączenia Praga-Gdynia toczą się także między polskim i czeskimi ministerstwem transportu. Według portalu rynek-kolejowy, Czesi informowali, że połączenie miałoby być uruchomione w IV kwartale 2022 roku, tymczasem portal epoznan.pl podaje, że dopiero od grudnia 2023 roku.

(J.W. Fot. Wikipedia i Ceske drahy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

FifiFifi

1 0

Bardzo dobra wiadomość. Wreszcie jakaś konkurencja dla polskich przewoźników i super bezpośrednie połączenie do Pragi 19:51, 22.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Brdmar Brdmar

0 0

Świetnie, czekam na to z niecierpliwością, aby jak najszybciej dali te połączenie 😎 22:46, 22.07.2021


REKLAMA
0%