Zamknij
REKLAMA

160 nowych mieszkań powstanie w Lesznie. Mamy projekt osiedla (zdjęcia)

09:58, 10.09.2021 | lm, Fot. GTBS
Skomentuj
REKLAMA

Jesienią 2022 roku rozpocznie się budowa kolejnych bloków Gminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Lesznie. Powstaną na atrakcyjnym pod względem położenia terenie między ulicami Kąkolewską, Osiecką i Drogą Świętego Jakuba. 

Spółka GTBS powstała w ubiegłej kadencji samorządu Leszna. Wybudowała 6 bloków, w których jest 96 mieszkań na wynajem. Osiedle znajduje się przy ul. Kąkolewskiej, ale ma nową drogą wewnętrzną - ulicę Jana Długosza i mieszkania mają właśnie taki adres.

Teraz GTBS planuje kolejną inwestycję w sąsiedztwie obecnej. Tym razem spółka chce wybudować aż 8 budynków, w których będzie 160 mieszkań.

- Będą to przede wszystkim mieszkania małe, jednopokojowe, bo na nie jest największe zainteresowanie - mówi Wiesław Wilczkowiak, prezes spółki GTBS w Lesznie.

Mieszkania będą miały powierzchnię od 29 metrów kwadratowych, będą także lokale 3-pokojowe z aneksem kuchennym i  2-pokojowe z odrębną kuchnią. Zrezygnowano natomiast z mieszkań 4-pokojowych, bo z powodu ceny wynajmu zainteresowanie nimi jest bardzo małe.

Mieszkania w GTBS-ach są na wynajem. Najemca partycypuje też w kosztach ich budowy.

Budowa nowych bloków rozpocznie się jesienią 2022 roku, a mieszkania mają być oddane do użytku w czerwcu 2024 roku.

Inwestycja kosztować będzie 52,5 mln zł, w czego na 6,5 mln wyceniono grunt, w większości należący do miasta, w mniejszej części do KOWR-u. 13,5 mln na budowę nowych domów mają wyłożyć przyszli najemcy, opłacając tzw. partycypację. Zdecydowana większość inwestycji - 26 mln zł będzie sfinansowana z kredytu z SBC BGK.

Pierwsze bloki GTBS przy ul. Jana Długosza w Lesznie.

[ZT]51223[/ZT]

 

(lm, Fot. GTBS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

EtEt

7 6

Betonozy ciąg dalszy 👎👎 10:39, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasiuJasiu

6 3

Na betonie kwiaty nie rosną. 11:11, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VV

8 2

Rejtana i Zamenhofa kiedyś były lasem. Teraz są miejscem zamieszkania ponad tysiąca rodzin. Nowo wybudowane osiedle spełni podobną funkcję, choć w mniejszej skali.

A teraz cofnijmy się w czasie o kilka dekad...

Nie wszyscy z osiedla Przylesie (Rejtana i Zamenhofa) wiedzą, jak wyglądał projekt osiedla w 1975 roku. Przyjrzyjcie się rozpiętości bloków i ich ułożeniu względem siebie. Przyjrzyjcie się przejściom nad ulicą przecinającą osiedle. Zwróćcie uwagę na różnice wysokości między terenem zamieszkałym, a ulicą.

Wyobraźcie sobie czasy szkoły średniej i że mieszkacie w skrajnie lewej stronie osiedla, a Wasza druga połówka w skrajnie prawej (patrząc od strony miasta). Ale nie o same odległości chodzi, a o design całości. Z całym szacunkiem dla projektanta, ale (moim skromnym zdaniem) to jest jeden wielki horror science-fiction! Ja tak to - subiektywnie - odbieram. Całe szczęście, że Rejtana i Zamenhofa wyglądają tak, jak obecnie wyglądają.

https://esplan.pl/nagroda-leszno-przylesie.html 11:26, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatrixMatrix

2 0

Ładnie pięknie nowe budynki a czy jakiś dostawca zechciałby w końcu położyć na tym osiedlu światłowód??! 13:01, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

1 3

Niestety, ale w tym przypadku nie jest to dobry pomysł budować kolejne blokowisko w rejonie wiecznie zakorkowanym. Cała Wieniawa, okoliczne osiedla, wlot od Gostynia i Osiecznej, Biedronka. I doliczyć jeszcze przynajmniej ze 100 samochodów. Chyba będziemy jeździć na "szagę" przez pola antonińskie 😥 09:16, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%