Zamknij
REKLAMA

Czy Kacper John, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, zdobędzie mistrzostwo świata? (zdjęcia)

07:54, 12.09.2021 | an
Skomentuj
REKLAMA

W miejscowości Kronenberg w Holandii odbywają się Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Polskę reprezentuje trzyosobowa drużyna z Klubu Jeździeckiego Kalumet w Boszkowie. W jej składzie są Szymon John, Dominik Krawczyk i Kacper John. Ten ostatni, najmłodszy, jest uczniem 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. 

Powożenie zaprzęgami parokonnymi jest specyficzną dyscypliną sportu jeździeckiego. Niewielki wóz ciągnie para koni kierowana przez powożącego, a na platformie wozu znajduje się luzak, który tak balansuje swoim ciałem, by wóz bezbłędnie pokonał ustawione przeszkody, na przykład slalom. Na obecnych mistrzostwach odbywają się trzy konkurencje: ujeżdżenie, zręczność powożenia i maraton.

Szymon, Dominik i Kacper trenują już od wielu lat. Mają spore sukcesy. W tym roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski, co pozwoliło im na wyjazd do Holandii na Mistrzostwa Świata.

Czy nasza załoga ma szansę zdobycia mistrzostwa? To zadanie arcytrudne. W takich krajach, jak Holandia, Austria, czy Wielka Brytania, ten sport ma wielowiekowe tradycje, a uprawia go tysiące jeźdźców, Wielu z nich to zawodowcy sponsorowani przez ogromne koncerny przemysłowe. Ale już sam udział w Mistrzostwach Świata, zwłaszcza dla Kacpra - 17-letniego licealisty jest wielkim wyróżnieniem i osiągnięciem. Trzymajmy kciuki.

Klub Jeździecki Kalumet sponsoruje PPHU John. Przedsiębiorstwo prowadzi ośrodki wypoczynkowe w Boszkowie, masarnię w Grotnikach i gospodarstwo rolne w Boguszynie.

(an)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%