Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie razem z przedszkolami, szkołami, firmami i przyjaciółmi podjęło wyzwanie. Trzymajcie kciuki, żeby się udało (zdjęcia i film)

12:02, 13.09.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek o godzinie 10 na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie rozpoczęła się próba ustanowienia rekordu Polski w ułożeniu jak najdłuższej linii monet. Zadania podjęło się Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Pomagają przedszkola, szkoły, zakłady pracy, różne instytucje.

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności świętuje 20-lecie działalności. Kolejną dwudziestkę organizacja chciałaby rozpocząć w nowej siedzibie przy ulicy Towarowej, na terenach pokolejowych. Są tam hale, które świetnie nadają się ma zorganizowania wydawania żywności, na magazyny, ale też stworzenie miejsca dla dzieci, młodzieży i seniorów. By plan się udał potrzebne są pieniądze. Remont jest kosztowny, stąd pomysł stowarzyszenia - próba ustanowienia rekordu Polski w ułożeniu najdłuższej linii z monet, które zostaną na ten cel przeznaczone.

- Przy ulicy Słowiańskiej siedziba banku jest duża, ale robi się zgrzyt między stowarzyszeniem, a mieszkańcami sąsiadujących kamienic. Być może przestrzeń przy Schronisku dla Osób Bezdomnych, oddalona od obiektów mieszkalny, pozwoli bankowi spokojnie funkcjonować - mówił prezydent Łukasz Borowiak, który jako pierwszy rozpoczął układanie monet 5-złotowych.

- Ważne, że jesteśmy razem i tyle osób, instytucji i placówek się dokłada - mówiła z kolei Katarzyna Jaśkowiak ze Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności. - Remont ma kosztować 500 tysięcy złotych, ale liczymy, że uzbieramy taką kwotę, za którą wyremontujemy na razie część pomieszczeń, tak byśmy mogli magazynować i wydawać żywność oraz zorganizować jadłodajnię. Obecnie przy ulicy Słowiańskiej brakuje nam miejsca na rozładunek, pracujemy do późnych godzin i rozumiemy, że możemy przeszkadzać. Dlatego zależy nam, by przenieść się w to nowe miejsce.

Nad przebiegiem ustanowienia rekordu czuwa Paulina Plenzler z Biura Rekordów Guinnessa.

[FOTORELACJA]6270[/FOTORELACJA]

[WIDEO]456[/WIDEO]

UAKTUALNIENIE

O godz. 14 zakończono układanie monet. W sumie było ich 274,1 metrów. Do ustanowienia rekordu Polski potrzebny jest jednak ponad kilometr monet. W związku z tym podjęto decyzję, że ustanawianie rekordu będzie kontynuowane 18 października. Decyzja ma związek z faktem, że przedszkola i szkoły miały zbyt mało czasu na zebranie pieniędzy. Jest również decyzja, że przy kolejnej akcji układane będą  monety o różnych nominałach.

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%