Zamknij
REKLAMA

Różowy Marszobieg w Karczmie Borowej. I mocny apel szefowej Amazonek (zdjęcia)

12:04, 09.10.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi. Z tej okazji Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka zorganizowało Różowy Marszobieg w Karczmie Borowej. Odbył się w sobotę, 9 października.

Trasa biegu i marszu liczyła 5 km i pokrywała się z trasą cotygodniowego parkrunu. Wśród uczestników były panie, które zachorowała na nowotwór piersi i udało im się go pokonać.

Mieczysława von Ossowska, przewodnicząca leszczyńskich Amazonek przekonywała, jak ważne jest systematyczne badanie piersi. Gorąco apelowała o to, aby kobiety same badały sobie piersi, a także robiły usg i mammografię. Podkreślała, że tylko szybkie wykrycie guzów i innych zmian w piersiach pozwala skutecznie walczyć z rakiem. 

- Teraz, przez pandemię, wiele kobiet odłożyło badania na później. Nie wolno tego robić! Za jakiś czas może się okazać, że będziemy mieć wysyp nowotworów piersi w takich stadiach zaawansowania choroby, że o leczenie jest bardzo trudno - mówiła.  

Uczestnicy marszobiegu otrzymali dyplomy, mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Otrzymali także cebulki żonkili, które Amazonki będą sadzić 15 października na skwerze przy ul. Dąbrowskiego. Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie. Początek o godz. 11. Miejsce, gdzie kwiaty będą posadzone nazywane jest Polem Nadziei.

Sobotnią imprezę wsparli Fundacja Życie cudem jest oraz Starostwo Powiatowe w Lesznie.

[FOTORELACJA]6307[/FOTORELACJA]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%