Zamknij
REKLAMA

Na dworcu kolejowym w Lesznie wkrótce uruchomiony zostanie peron 6. Pojedziemy z niego w kierunku Poznania i Wrocławia (zdjęcia)

12:53, 11.10.2021 | Tekst i fot. J.W.
Skomentuj
REKLAMA

Na dworcu PKP w Lesznie już niebawem uruchomiony zostanie peron numer 6. Będzie z niego wyjście na ulicę Towarową, a więc w stronę centrum miasta.

Jego budowa dobiega końca za peronem drugim, od strony wschodniej. Do tej pory był tam stary peron, który w czasie przebudowy peronów 1 i 2 funkcjonował jako „tymczasowy 2a” z odjazdami pociągów w stronę Poznania i Wrocławia.

Nowemu peronowi o długości 300 metrów nadano numer sześć. Ma długość 300 metrów i wysokość 76 cm licząc od poziomu główki szyny. Ta wysokość ułatwi wsiadanie do pociągów i wysiadanie z nich. Peron ma nawierzchnię antypoślizgową, ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i niedowidzących. Jest na nim winda prowadząca do tunelu. Od peronów nr 1 i 2 różni się natomiast tym, że nie ma zadaszenia, a tylko wiaty. Obok „szóstki” jest zamontowana dawna wiata z peronu nr 2. Będzie pod nią parking rowerowy.

- Nowy peron jest już oznakowany tablicami z numerem sześć - mówi Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK w Poznaniu. - Niebawem montowane będą elektroniczne wyświetlacze odjazdów pociągów Czekamy na ich dostarczenie przez producenta. Montowane będą też stojaki rowerowe.

Z peronu nie trzeba będzie przechodzić tunelem na ul. Dworcową, aby dostać się do centrum miasta. Będzie można od razu wyjść z niego na ul. Towarową.

Peron ma być oddany do użytku w połowie listopada. Najpierw jednak musi przejść odbiory techniczne.

Z peronu szóstego będą odjeżdżać pociągi w kierunku Poznania i Wrocławia - tak, jak z peronów nr 1 i 2.

- Jako zarządca infrastruktury kolejowej prowadzimy uzgodnienia z przewoźnikami zajmującymi się ruchem pasażerskim, którzy chcą wprowadzić dodatkowe pociągi. Takie uzupełnienia w ruchu pasażerskim są możliwe zarówno przy okazji głównej, grudniowej zmiany rozkładu jazdy, jak i jego korekt wprowadzanych kilka razy w roku.

Nieoficjalnie wiemy, że dodatkowe pociągi w kierunku Poznania i Wrocławia planują wprowadzić Koleje Wielkopolskie. Ale mówi się też o kolejnych pociągach dalekobieżnych.

[FOTORELACJA]6310[/FOTORELACJA]

 

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkanka LMieszkanka L

0 0

Proszę przyjrzeć sie przy tej okazji oznaczeniom pozostalych peronów. Gdy znajdujemy się przed głównym wejsciem na dworzec to trudno dostrzec oznaczenia pozostalych peronów. Dla osób które często tu bywaja to nie problem. Dla osób które odwiedzają nasze miasto to jest duży problem, ponieważ trzeba przejść spore odcinki dworca żeby dostrzec mało widoczne tablice. 10:45, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%