Zamknij
REKLAMA

Kolejna próba bicia rekordu. Każdy może dołączyć. To już w poniedziałek

08:20, 14.10.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Zostało kilka dni do ponownej próby ustanowienia rekordu Polski w układaniu najdłuższej linii z monet. Trzymajmy kciuki, by właśnie Leszno zapisało się jako miasto, gdzie to się udało. 

Pierwsza próba ustanowienia rekordu odbyła się 13 września. Włączyły się szkoły i przedszkola. Dołączyły stowarzyszenia oraz zakłady pracy. Celem było ułożenie ponad 3-kilometrowej linii z monet. Nie udało się, ale dzięki temu zebrano ponad 15 tysięcy złotych. Pieniądze zasiliły konto remontu nowej siedziby Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

[ZT]51252[/ZT]

Organizacja obecnie mieści się przy ul. Słowiańskiej. Tam już brakuje miejsca na jej działania, kilka magazynów na żywność przekazywaną potrzebującym jest "porozrzucanych" po mieście. Stąd inicjatywa przeniesienia banku żywności do hal przy ulicy Towarowej, na tereny pokolejowe, obok Schroniska dla Osób Bezdomnych. Stowarzyszenie będzie dzierżawiło teren. By się mogło przenieść konieczny jest remont hal, na który stowarzyszenie zbiera pieniądze, bo samodzielnie nie jest w stanie udźwignąć jego ciężaru. Dlatego zrodził się pomysł charytatywnej akcji - próby ustanowienia rekordu Polski w ułożeniu najdłuższej linii z monet. 

Druga próba podejmowana będzie w poniedziałek, 18 października na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 17 Stycznia. Początek o godz. 8.

Monety o różnych nominałach mogą układać klasy, oddziały przedszkolne, przedstawiciele firm czy instytucji. Zaproszenie mają również mieszkańcy. Każda moneta na linii będzie ważna i przybliży do ustanowienia rekordu, a jego cel to ułożenie 3,5-kilometrowej linii.

W trakcie ustanawiania rekordu o godz. 10 rozpoczną się rozgrywki międzyszkolne Bamber Ball o puchar przechodni prezydenta Leszna. 

Stowarzyszenie zaprasza 6-osobowe drużyny szkolne telefonując lub pisząc do stowarzyszenia: [email protected]; 883 278 803 lub 782 641 000 do poniedziałku włącznie.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%