Zamknij
REKLAMA

Szpital w Lesznie jest drugim w Wielkopolsce z takim certyfikatem

16:25, 21.10.2021 | (jrs), Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie otrzymał certyfikat akredytacyjny, który przyznało mu Ministerstwo Zdrowia.

- To jest sukces całej załogi, a szczególnie tych, którzy poświęcili dodatkową pracę. Wielkie uznanie dla ordynatorów i kierowników oddziałów, pań i panów pielęgniarzy oddziałowych. Laboratorium, apteka i rentgen wykonały dużo pracy. Do zarządu, administracji i dyrekcji należało wiele zadań  - podkreślił Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie (na zdjęciu). - Musieliśmy spełnić około 90 różnych zagadnień - standardów wyznaczonych przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Musieliśmy poddać się sami ocenie wewnętrznej, a także procedurom weryfikacji centralnej.

Audyt przeprowadzono w czerwcu. W lipcu szpital poznał jego pozytywny wynik. Kolejnym etapem był wpis na listę certyfikowanych szpitali.

- Mówi się o nowej ustawie dotyczącej jakości w ochronie zdrowia, która przewiduje likwidację Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, czyli placówki, na której standardach się oparliśmy i dzięki której otrzymaliśmy certyfikat. Minister uznał, że będzie lepiej jeśli jakość nie będzie oceniana przez niezależną instytucję, ale dyrektora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Pocieszające dla nas jest to, że certyfikat, który otrzymaliśmy jest ważny przez 3 lata. Do połowy 2024 roku robimy swoje czyli pracujemy nad utrzymaniem i poprawą standardów, które już są.

Sukcesu szpitalowi w Lesznie pogratulowała Paulina Stochniałek, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

- Gratuluję całemu zespołowi. To był ogrom pracy.  Cieszę się niezmiernie, że to jest drugi szpital certyfikowany w Wielkopolsce i drugi szpital marszałkowski. Wszystkie powinny być, bo to daje gwarancję podejmowania decyzji, pacjentom, że mogą liczyć wszędzie na porównywalną opiekę i całej administracji, że działa według jakiegoś schematu.

((jrs), Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

FrikoFriko

7 2

Wolałabym jednak nie korzystać z usług tego certyfikowanego szpitala. Mam bardzo zle wspomnienia 21:33, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MMMMMM

9 3

Jak zwykle propaganda.Najgorszy szpital w POLSCE 💩💩💩 22:18, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsAs

1 0

Szkoda,że pracownicy kantowani 13:12, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeszczyniakLeszczyniak

1 0

Wykańczalnia i kostnica pacjęci traktowani jak śmiecie i ten szpital ma certyfika ta komisja co to wystawiała to była albo naćpana albo znierównoważona psychicznie jak w tym szpitalu nie ma porządnych lekarzy którzy mają dobre podejście do pacjęta dla nich pacjęt to towar na którym sie zarabia a nie osoba ludzka z problemami chorobowymi zamknąć tą wykańczalnie 10:30, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%