Zamknij
REKLAMA

Modernizacja Trapezu i przebudowa dwóch miejskich placów w Lesznie

14:07, 25.10.2021 | ceg, Fot. autor
Skomentuj
REKLAMA

Dwie duże inwestycje będą realizowane w Lesznie ze środków programu Polski Ład. Miasto otrzyma na nie ponad 31 milionów złotych.

- Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie programu Polski Ład. Ten program jest bez precedensu. Jego skala to aż 23 miliardy złotych. Jeszcze nigdy po 90. roku nie było tak dużego wsparcia rządu polskiego dla samorządów, a przez to, de facto, dla obywateli - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej w hali Trapez poseł Jan Dziedziczak.

Nie przez przypadek spotkanie odbyło się w tym obiekcie sportowym, gdyż miasto Leszno otrzyma z Polskiego Ładu prawie 5 milionów złotych na termomodernizację Trapezu.

- To nie tylko ocieplenie hali, ale też wymiana parkietu, remont sanitariatów i szatni - poinformował dziennikarzy obecny na konferencji wiceprezydent Piotr Jóźwiak.

Drugą, znacznie większą inwestycją finansowaną ze środków rządowych ma być przebudowa Nowego Rynku, Placu Metziga wraz z przyległymi drogami.

- To potężna inwestycja, która będzie się wiązała z nowym układem funkcjonalnym obu placów i z przebudową infrastruktury technicznej. Z tego względu to dla nas ważny i trudny temat - dodał Adam Mytych, drugi z wiceprezydentów miasta obecny w Trapezie.

Na Nowym Rynku nastąpi rozbiórka starych i budowa nowych pawilonów handlowych, demontaż starej i montaż nowej małej architektury, budowa zadaszenia nad placem, przebudowa chodników, placu, jezdni, miejsc postojowych wraz z wymianą nawierzchni, nasadzenia zieleni.

Co czeka nas na  Placu Metziga?  Wprowadzenie zieleni parkowej, przebudowa i budowa chodników, alejek spacerowych, jezdni, miejsc postojowych, układu drogowego wraz z wymianą nawierzchni, demontaż starej i montaż nowej małej architektury, zmiana lokalizacji pomnika,

Na tę inwestycję Leszno otrzyma z Polskiego Ładu ponad 26 milionów złotych.

Warto dodać, że Leszno złożyło do Polskiego Ładu trzy wnioski. Trzecim, na który dofinansowania nie otrzymało dotyczył uporządkowania terenu pokolejowego przy ul. Towarowej i budowy tam węzła przesiadkowego.

[ZT]51754[/ZT]

 

(ceg, Fot. autor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BrawoBrawo

4 1

Polski Ład widać już na stacjach paliw jeszcze nie dali a już zaczęli zabierać 😡🤬 18:52, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

2 0

A na jeszcze jedno rado nie starczy 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 02:11, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%