Zamknij
REKLAMA

Nie wszystkich stać na znicze. Dobrze, że jest ta akcja (zdjęcia)

05:54, 27.10.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Pozytywka zakończyło zbiórkę zniczy dla seniorów. Uzbierano ich ponad 1000. 

 Na zdjęciu wolontariusze Stowarzyszenia Pozytywka. Przekazane im znicze trafią do seniorów.

- To była piąta edycja naszej Akcji "Znicz". Pierwszą zorganizowaliśmy kiedy usłyszeliśmy od naszego podopiecznego, że on w Dniu Zmarłych zapala jeden symboliczny znicz na balkonie, bo nie stać go na więcej - mówi Witold Wachowiak ze Stowarzyszenia Pozytywka, które przeprowadziło akcję. - W tym roku mieliśmy pomoc 12 podmiotów - przedszkoli, szkół, także Stowarzyszenia PL 18 i Hufca Pracy. Zebraliśmy w sumie 1171 zniczy.

Każdy podarowany byt ważny, ale wyróżnienie należy się Szkolnemu Klubowi Wolontariatu Siódemka w Szkole Podstawowej nr 7. Dzięki jego zaangażowaniu do seniorów trafi 539 zniczy. 

[FOTORELACJA]6334[/FOTORELACJA]

Znicze będą dostarczane podopiecznym organizatorów zbiórki i seniorom innych organizacji pozarządowych. Jedną z nich Stowarzyszenie Echo, które przygotowało wieńce na groby osób starszych, podopiecznych Pozytywki.

- Grono osób, które proszą o znicze powiększa się. Nikomu nie zaglądamy w portfel, nie przeprowadzamy ankiet, wierzymy na słowo, że ktoś ma mniej pieniędzy i kupno większej liczby zniczy jest "ciężarem" dla jego portfela - tłumaczy W. Wachowiak.

Znicze z tej akcji zostaną również zapalone na leszczyńskich cmentarzach, na grobach, którymi nikt się nie opiekuje. Po jakimś czasie, już wypalone, zostaną posprzątane.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%