Zamknij
REKLAMA

Tomasz Siemoniak: Jeśli chodzi o walkę z pandemią to rząd PiS abdykował

20:35, 24.11.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Tomasz Siemoniak, poseł i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej były minister obrony narodowej i były wiceprezydent Warszawy gościł w środę w naszym regionie. Polityk uczestniczył w otwartych spotkaniach z mieszkańcami w Krzemieniewie, Gostyniu i Lesznie. W czwartek odwiedzi Rawicz.

Podczas spotkań głównymi poruszanymi tematami były dwa najważniejsze problemy, z jakimi boryka się teraz nasz kraj - kryzys migracyjny na granicy z Białorusią oraz pandemia koronawirusa.

- Czasy mamy niespokojne, gorące. Nie tylko w polskiej polityce, ale także wokół nas. Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj przyjechać i możemy o tym rozmawiać, że mogę się dzielić moją wiedzą i doświadczeniem - mówił Tomasz Szymoniak podczas konferencji prasowej przed spotkaniem z mieszkańcami Leszna.

Zdaniem byłego ministra obrony, dobrze się stało, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczął jednak rozmawiać z Unią Europejską i NATO o kryzysie na naszej wschodniej granicy, że zrezygnował z początkowo przyjętego założenia, iż Polska jest w stanie sama rozwiązać ten konflikt. - Po to mamy partnerów i sojuszników, żeby w trudnym czasie z tego korzystać - podkreślał Tomasz Siemoniak. - Może to będzie taki zimny prysznic dla rządzących, że jeżeli chodzi o interesy Polski i nasze bezpieczeństwo to właśnie w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych mamy partnerów i sojuszników i nie warto na każdym polu z nimi wojować.

Wiceprzewodniczący PO przyznał, że gdyby był teraz ministrem obrony narodowej, to aktywność międzynarodową związaną z kryzysem migracyjnym rozpocząłby zdecydowanie prędzej niż zrobił to premier Mateusz Morawiecki.

- Nawet jeśli migrantów na granicy będzie mniej, to ten kryzys się nie skończy, bo Łukaszenka będzie traktował Polskę jak wroga. Odpowiedzialność nakazuje, aby być jak najbliżej naszych sojuszników i współdziałać z nimi. Interesem Polski jest bezpieczeństwo, nie ma teraz ważniejszej rzeczy. Razem z Unią Europejską powinniśmy też szukać takich nacisków na Łukaszenkę, aby migrantom została udzielona pomoc. Oni są ofiarami tej sytuacji, zwłaszcza kobiety i dzieci.  

Były minister był pytany o to, jak rząd PO poradziłby sobie z pandemią. Co zrobiłby teraz, gdy mamy czwartą falę zakażeń i zgonów spowodowanych przez COVID-19.

- Czy w Krzemieniewie, czy w Warszawie nikt nie rozumie, dlaczego rząd nie ma strategii walki z pandemią, robi za mało i Polska jest wśród liderów niechlubnych statystyk z tysiącami zakażonych i zmarłych z powodu koronawirusa. Przez półtora roku nie zrobiono nic, żeby służba zdrowia była gotowa na obecną sytuację. Znów są zamykane szpitale i odwoływane zabiegi. Jako Platforma Obywatelska przyjmiemy wszystkie rekomendacje rady medycznej przy premierze, ale chcemy się dowiedzieć, jakie one są. Nawet jeśli one będą trudne, ale uzasadnione przez lekarzy, przez specjalistów, to trzeba się temu poddać. Na pewno można zrobić więcej niż rząd robi obecnie. W sprawie walki z pandemią rządzący abdykowali. 

Kolejnym politykiem PO, jaki ma złożyć wizytę w naszym regionie jest posłanka Izabela Leszczyna.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

zxzx

6 11

walczyć to można tylko z foliarzmi, jakby się zaszczepili, to byłoby po pandemii 22:10, 24.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

EtEt

7 6

Leć po swoją trzecią czwarta daweczke....pamiętaj ważność twoich praw obywatelskich będzie wygaszana po 4-5 miesiącach ....chcesz się przekonać?
.. 23:21, 24.11.2021


Polak Polak

3 2

Do ET ..masz rację..ale myślę że to pół roku i znowu szpryca aż do uzależnia się foliarzy,plaskoziemców i średniowieczan fancovidian 😷...😂... Jak oglądają i słuchają reżimowej TV i nic więcej to uzaleznienie rośnie... Wolność i wybór a nie faszyzm z nakazami ✌️💪😤 06:28, 27.11.2021


AA

2 3

*%#)!& elektorat to i *%#)!& decyzje ich rządu... 16:10, 26.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieciumieciu

1 0

tak jak ty 11:49, 03.12.2021


PolakPolak

1 3

A siemoniak to kim jest?? Nie kojarzę typa 🤔 06:33, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%