Zamknij
REKLAMA

Terytorialsi zaczęli nowy rok z nową energią. Co robili?

11:20, 12.01.2022 | J.W. Fot. 12 WBOT
Skomentuj
REKLAMA

Styczeń jest pracowitym miesiącem dla 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jej żołnierze biorą udział w obowiązkowych szkoleniach rotacyjnych. Zarówno w Wielkopolsce, jak i na Ziemi Lubuskiej.

Żołnierze szkolili się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Na obowiązkowe ćwiczenia rotacyjne stawili się żołnierze czterech batalionów lekkiej piechoty: 122 z Dolaszewa, 124 ze Śremu, 125 z Leszna i 151 ze Skwierzyny.

Dowódcy przeprowadzili m.in. trening strzelecki, ćwiczenia z postaw strzeleckich, czy radzenie sobie – jak to określono w komunikacie - z dysfunkcjami broni. Kolejnym zagadnieniem była taktyka. Podczas zajęć instruktorzy sprawdzali m.in. poziom zgrania żołnierzy w sekcjach (jedna sekcja to 12 żołnierzy) oraz - jak to określono - ich reakcje na kontakt ogniowy. Każda rotacja to również dobra okazja, by powtórzyć i doskonalić wiedzę z zakresu pierwszej pomocy medycznej i ewakuacji rannego z pola walki.

- Cykl szkolenia żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej trwa 3 lata – mówi podporucznik Anna Jasińska-Pawlikowska, rzecznik 12 WBOT. - Po tym etapie żołnierz osiąga status „combat ready”, czyli pełną gotowość bojową. Nabór do WOT cały czas trwa. Aby wstąpić w szeregi WOT, trzeba być pełnoletnim i niekaranym. W procesie rekrutacyjnym można liczyć na wsparcie rekrutera 12 WBOT. Można umówić się z nim na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie.

Możliwy jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Namiary rekruterów z powiatu, w którym mieszka ochotnik, znajdują się na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.ws.mil.pl. Wystarczy wpisać powiat, jaki nas interesuje.

Z kolei w najbliższy piątek brama wielkopolskiej brygady otworzy się dla nowych ochotników, którzy postanowili spędzić zimowe ferie na szkoleniu podstawowym prowadzącym do złożenia przysięgi wojskowej. Podczas „szesnastki” (16-dniowe szkolenie) kandydaci będą uczyć się podstaw rzemiosła wojskowego. Przyszli żołnierze muszą zaznajomić się z bezpiecznym i efektywnym posługiwaniem bronią a także podstawami taktyki. Nauczą się także udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki.

(J.W. Fot. 12 WBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MagentaMagenta

6 5

#MuremZaPolskimMundurem

DZIĘKUJĘ ŻE JESTEŚCIE 🛰 13:21, 12.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rezerwistarezerwista

4 1

Minusują twój komentarz wrogowie polskiego wojska? 08:40, 13.01.2022


ARMY RANGERARMY RANGER

3 0

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

A teraz dawać czerwone łapska w dół! Raz raz! 17:22, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%