Zamknij
REKLAMA

Pasjonaci dawnej motoryzacji świętowali w Rydzynie 144. rocznicę urodzin Andre Citroëna (zdjęcia)

14.26, 05.02.2022 JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

144. rocznica urodzin francuskiego konstruktora Andre Citroëna była okazją do uroczystości w salonach tej marki w Rydzynie. Pasjonaci starych modeli Citroëna zaprezentowali legendarne modele DS, 2CV, CX, czy XM. Nie zabrakło urodzinowego tortu ze zdjęciem wybitnego  konstruktora.

Zima nie jest najlepszą porą na zlot starych samochodów, ale i tak publiczność miała co oglądać. Sporym zainteresowaniem cieszyła się odrestaurowana karetka pogotowia oraz luksusowe 50-letnie Citroëny DS, które znalazły swoje miejsce na ekspozycji w salonie.

Słynny inżynier, konstruktor i założyciel marki, miał bardzo dużo związków z Polską. W Warszawie mieszkali i są pochowani jego dziadkowie. W Polsce ślub wzięli jego rodzice, a sam Andre wielokrotnie przyjeżdżał do Polski, gdzie zainteresował się daszkowym kołem zębatym, które wykorzystał później w swoich konstrukcjach. Jego Citroën 2CV był brany pod uwagę, kiedy PRL-owscy przywódcy przystępowali do motoryzacji naszego kraju, ale ostatecznie zdecydowano się na Fiata 126p.

 [FOTORELACJA]6456[/FOTORELACJA]

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarianMarian

0 0

Jeśli dobrze pamiętam pierwszy salon mieścił się przy Chrobrego,taka była moda. 00:35, 08.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%