Zamknij
REKLAMA

Razem z Kasią Konwą rozkręcamy akcję "KASK JEST COOL". Czytajcie, co to takiego

20:00, 11.05.2022 | JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

W siedzibie leszczyńskiej Straży Miejskiej przy ul. Berwińskich można pozostawić niepotrzebny, ale będący w dobrym stanie kask rowerowy. Jednocześnie można udać się tam, by otrzymać za darmo używany kask. Akcję "Kask jest cool" w leszczyńskiej odmianie zainicjowała kolarka Kasia Konwa. 

- Przeraża mnie widok dzieci jeżdżących na rowerkach bez kasków, a jeszcze bardziej tych siedzących bez ochrony na głowie w foteliku na bagażniku roweru swojego rodzica - mówi Kasia Konwa.

O znaczeniu kasku na głowie kolarza lub rowerzysty przekonała się sama, kiedy przed dwoma laty jadąc w towarzystwie swojej koleżanki Rity Malinkiewicz zostały uderzone przez auto, które nagle zjechało na lewą stronę drogi. Lekarze doliczyli się aż 23 złamań kości i wielu innych obrażeń, dlatego przez miesiąc przetrzymywali leszczyniankę w śpiączce farmakologicznej. W tym makabrycznym wypadku kask doskonale spełnił swoje zadanie.

Mając tak bardzo traumatyczne doświadczenia, Kasia postanowiła popularyzować używanie kasków, szczególnie wśród najmłodszych rowerzystów. Nawiązała współpracę z kaliskim Stowarzyszeniem "Kask jest cool".

Podczas rozmowy z gazetą "ABC" zrodził się pomysł, aby dla poprawy bezpieczeństwa wykorzystać te kaski, z których dzieci już wyrosły i zalegają niepotrzebne w szafach, pawlaczach, czy tapczanach.

Dwa pierwsze kaski inicjujące leszczyńską akcję "Kask jest cool" komendantowi Straży Miejskiej w Lesznie, Dominikowi Sadowskiemu przekazała Kasia Konwa, ale sądzimy, że w podobny sposób będzie chciało postąpić wielu mieszkańców Leszna.

W ramach leszczyńskiej akcji "Kask jest cool", niepotrzebne, ale będące w dobrym stanie technicznym kaski rowerowe, można dostarczyć do siedziby leszczyńskiej Straży Miejskiej przy ul. Berwińskich (od godz. 7 do 15). Jeżeli komuś bardziej po drodze będzie ul. Słowiańska 63, to można pozostawić je w Redakcji  "ABC" (od godz 7:30 do 15:30), a my podrzucimy je do siedziby Straży Miejskiej. Tam będą mogli złożyć też wizytę rodzice z dziećmi, które kasku nie posiadają i wybrać odpowiedni. 

Należy mieć jednak świadomość, że będą to kaski używane, dlatego nie zaszkodzi im "kąpiel" przed pierwszą wycieczką rowerową.

Więcej na temat inicjatywy Kasi Konwy i Straży Miejskiej można przeczytać w gazecie "ABC". Jest to pewnego rodzaju eksperyment, który relacjonowany będzie na portalu leszno24.pl.

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MilicjuntaMilicjunta

0 0

czopka jest lepsza kask pęknie czopka nie ,i parę czopów na w otwór 18:19, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%