Zamknij
REKLAMA

OSP Leszno Lotnisko ma już strażacki wóz

08:30, 20.05.2022 | lm, Fot. Lotnisko Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Informowaliśmy już o tym, że na lotnisku w Lesznie powstała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Właśnie wzbogaciła się o strażacki pojazd Lublin z zabudową Jelcza.

OSP Leszno Lotnisko powstało na bazie dawnej jednostki ochotniczej miasta Leszna, która korzystała z bazy lotniskowej. Do OSP Leszno Lotnisko należą m.in. pracownicy spółki. Prezesem jest prezes Lotniska Leszno Michał Graczyk, a jego zastępcą członek zarządu Mateusz Weber. 

Podstawowym zadaniem OSP Leszno Lotnisko będzie ochrona i zabezpieczanie lotniska, np. podczas dużych wydarzeń, ale ochotnicy będą też wyjeżdżać do nagłych zdarzeń, np. na drodze ekspresowej nr 5, która znajduje się w sąsiedztwie lotniska. Nie mogą gasić pożarów, ale mogą zabezpieczać miejsca wypadków do przyjazdu zawodowych służb. Kilku ochotników odbyło już kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. 

Od kilku dni na wyposażeniu OSP Leszno Lotnisko jest lekki wóz ratowniczo-techniczny, kupiony od innej jednostki. Kosztował 15.500 zł, a złożyli się na niego korzystający z lotniska, kwotę uzupełniły także pieniądze ze sprzedaży starego Lublina. 

- Teraz zbieramy jeszcze niezbędne wyposażenie naszej jednostki. Kiedy będziemy gotowi podjedziemy przed Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i poprosimy o przyznanie naszemu pojazdowi znaku bocznego - mówi Michał Graczyk, prezes Lotniska Leszno i prezes OSP Leszno Lotnisko. - Będziemy chcieli pomagać mieszkańcom Leszna i okolic. 

[ZT]54182[/ZT]

[ZT]54180[/ZT]

 

(lm, Fot. Lotnisko Leszno )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Super!Super!

4 0

Bardzo się cieszę. To naprawdę dobra informacja dla mieszkańców Leszna. 11:52, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%