Zamknij
REKLAMA

Kupuj polskie towary. Biznesy rób z Polakami. Bądź patriotą!

09:30, 19.05.2022 | an, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Wykład na temat współczesnego patriotyzmu wygłosił w Bibliotece Ratuszowej Rafał Zgorzelski, działacz gospodarczy, członek Zarządu PKP S.A. w Warszawie. doktor nauk humanistycznych. Takich treści i takich idei powinniśmy słuchać każdego dnia. Nie dlatego, że jesteśmy jako naród inni. Tak robi cały świat.

- Dzisiejszy patriotyzm - przekonywał prelegent - to nie chodzenie z flagami w każde święto, to nie chodzenie na religijne pielgrzymki, Nowoczesny patriotyzm, to  "patriotyzm dnia codziennego", a nie od święta.

Na czym polega "patriotyzm dnia codziennego"?

Dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy, to patriotyzm gospodarczy. Drogi - patriotyzm konsumencki.

Patriotyzm gospodarczy, to współpraca naszych rodzimych firm i ich docenianie. Przedsiębiorcy i samorządy wybierając gospodarczego partnera powinni preferować firmy polskie, a nie zagraniczne. Bo to daje pracę naszym rodakom, satysfakcję ich rodzinom, podatki państwu i gminie. Tylko taka postawa prowadzi do gospodarczego wzrostu i do rozkwitu państwa.

Patriotyzm konsumencki to kupowanie w sklepach polskich towarów. Zadbaliśmy wreszcie o to, by w sklepach spożywczych produkty polskie były specjalnie oznaczone. Patrzmy na te oznaczenia. Jeśli mamy wybór, kupujmy towary wyprodukowane w Polsce. 

Te proste zasady są stosowane, upowszechniane i pielęgnowane w każdym kraju. Polacy przez wiele lat, przyzwyczajeni do bylejakości, przyswoili sobie opinię, że towar zagraniczny jest lepszy. Teraz okazuje się, że to nie jest prawda. Polskie produkty, zarówno rolne, jak przemysłowe, są najwyższej jakości. Pamiętajmy o tym.

Do takiej postawy patriotycznej przekonywał Rafał Zgorzelski.

 

(an, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

europeurop

3 2

pan zgorzelski nawołuje do kupowania i korzystania z usług polskich firm jako symbolu patriotyzmu a ja sądzę że do symbol idiotyzmu a nie patriotyzmu bo polskie to drogie tandetne a usługi to poniżanie klientów polska rzeczywistość 10:01, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenZen

3 1

Jest takie powiedzenie, nikt cię tak nie w*****e jak Polak 10:43, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Radio MaryjaRadio Maryja

5 0

Niech koleś zobaczy jaką wodę piją na posiedzeniu rządu 10:44, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatriotaPatriota

4 0

Ciekawe czy są takimi patriotami kiedy wolą zatrudnić taniej obcokrajowca niż dać więcej zarobić Polakowi.
14:49, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%