Zamknij
REKLAMA

Już w sobotę wystartują z Polany Trzech Dębów. Nie może was zabraknąć!

08:14, 24.05.2022 | Fot. UKS Dąb Leszno, pixabay.com
Skomentuj

Nadleśnictwo Karczma Borowa oraz Uczniowski Klub Sportowy „Dąb” Leszno zapraszają na rajd na orientację. Już w sobotę, 28 maja jego uczestnicy wystartują z Polany Trzech Dębów.

"Orientuj się w lesie" to II edycja rajdu.

Fot. UKS Dąb Leszno

Rok temu podczas warsztatów uczono jak odczytywać symbole na mapie oraz jak się nie zgubić w lesie. W tym roku uczestnicy rajdu będą mieli za zadanie odnalezienie jak największej liczby rozstawionych w lesie punktów kontrolnych w wyznaczonym czasie: 5 godzin lub 2 godziny. Można wziąć udział indywidualnie, parami lub drużynowo.

Do wybory są trasy:
- piesza pięciogodzinna TP5h
- rowerowa pięciogodzinna TR5h
- piesza dwugodzinna TP2h
- rekreacyjna - szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz osób początkujących - ok. 6-8 km po ścieżkach

Dla rodzin i kibiców przygotowano terenową grę „Na tropie zwierząt”, gry i zabawy z edukatorami leśnymi oraz prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Będzie można skosztować produktów pochodzących prosto z natury - keczup z żurawiny, kawa żołędziowa, ciasteczka żołędziowe, smalec z dzika, czy kiełbasa z jelenia to tylko kilka ze smakołyków marki „Dobre z lasu”.

Pierwszych 100 osób otrzyma koszulki techniczne „Orientuj się w lesie”. Dla wszystkich uczestników przygotowano mapę, kartę startową, poczęstunek na mecie (ognisko/posiłek regeneracyjny), medale i upominki.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%