Zamknij
REKLAMA

Radna włączyła się w zbiórkę podpisów. Zrobiła to na prośbę mamy niepełnosprawnego mężczyzny

09:00, 20.06.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Radna Stefania Ratajczak kilka tygodni temu włączyła się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych.

Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych w Radzie Miejskiej we wtorek była na pikniku z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Echo. To właśnie tam zaapelowała do mieszkańców o wsparcie projektu. Kiedy będzie pod nim 100.000 podpisów trafi do sejmu.

- Zwróciła się do mnie mama osoby niepełnosprawnej, która ma ukończone 18 lat i poprosiła o pomoc w zbieraniu podpisów pod ogólnopolską petycją. Ze łzami w oczach pytała co zrobi, kiedy ona i jej mąż odejdą, a pozostanie syn? Jak będzie miał przeżyć za 1217 złotych, a jest to osoba, która nie może pracować? - mówiła Stefania Ratajczak i dodała, że inicjatywa projektu zakłada wzrost renty socjalnej z kwoty 1217 złotych do 2035 złotych. - Muszę pochwalić leszczyńskie organizacje pozarządowe, które również zbierają podpisy.

Pod koniec czerwca lista z podpisami trafi do biura posła Grzegorza Rusieckiego, przez które zostanie przekazane dalej, do inicjatorki akcji posłanki Iwony Hartwich.

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%