Zamknij
REKLAMA

Już niebawem to będzie Przedszkole Publiczne Malowane Żyrafy (zdjęcia)

14:58, 21.06.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA

Przedszkole Publiczne Bajkowy Las w Lesznie już za kilka tygodni zmieni nazwę. By dowiedziało się o tym jak najwięcej osób, dzieci razem z nauczycielkami przespacerowały się ulicami Gronowa i to nie był taki zwykły spacer.

Placówka przy ul. Jana Kazimierza na Gronowie działa od 7 lat. Organem prowadzącym są Kalina Ostrowicz i Natalia Olga Aleksandrov.

- Od 1 września zmieniamy nazwę na Przedszkole Publiczne Malowane Żyrafy. Zmieni się również profil naszej placówki na przyrodniczo-matematyczny - zapowiada Renata Bukiewicz, dyrektor przedszkola. - Dzieci lubią przyrodę i uwielbiają ją obserwować, dlatego na placu zabaw już pojawiły się drewniane skrzynie, w których dzieci sadzą rośliny i dbają o nie. Tworzymy azyle dla owadów. Mamy lupy, lornetki, a niebawem także będziemy wyposażeni w mikroskopy, które będziemy wykorzystywać na zajęciach.

Przedszkole stawia na rozbudzanie w dzieciach ciekawości.

- Uważamy, że przez eksperymenty i obserwację tego co dookoła nas, dzieci bawiąc się, jednocześnie się uczą - tłumaczy dyrektor R. Bukiewicz.

Co z matematyką, którą również obejmie profil przedszkola? To przecież królowa nauk, której językiem mówią wszystkie procesy zachodzące w świecie. Dzieci będą poznawać matematykę poprzez zabawę.

Placówka mocno stawia na doskonalenie zawodowe nauczycieli, którzy pracować będą m.in. z Programem Porozumienie bez Przemocy, który uczy dzieci samodzielności, współpracy i współodpowiedzialności.

- Otwieramy nowy rozdział naszego przedszkola. Zmieniamy się diametralnie, bo zmiany są twórcze - dodaje dyrektor R. Bukiewicz.

Przedszkole przyjmuje dzieci od 2,5 lat. Jest grupa dla dzieci z Ukrainy, z którą pracuje nauczycielka prowadząca zajęcia w językach polskim i ukraińskim.

O tym, że Przedszkole Bajkowy Las zmienia się także z nazwy mówiły dzisiaj dzieci.

Razem z nauczycielkami przespacerowały się ulicami Gronowa, częstując przechodniów, a szczególnie dzieci, pysznymi muffinkami.

- Chcemy pokazać, że zmieniamy się z rodzicami i dla rodziców, z dziećmi i dla dzieci. Jeśli dzieci będą się u nas dobrze czuły, będzie widać po nich radość i na pewno z chęcią będą do nas wracać - uważa R. Bukiewicz.

Dzisiejszą akcję wspólnie zorganizowały dyrektor R. Bukiewicz, nauczycielki Paulina Krzymińska i Marta Czaban oraz sekretarz przedszkola Karolina Musielak.

[FOTORELACJA]6703[/FOTORELACJA]

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%