Zamknij
REKLAMA

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje wsparcia. Ruszyła zbiórka pieniędzy na motoambulans

07:47, 02.08.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na motocykl dla Jakuba Żaka, którego "dwa kółka" były znane w Lesznie i regionie. Jakub jeździł na motoambulansie.

Do kolizji z udziałem motocyklisty doszło w niedzielę około godz. 19 na drodze między węzłami Leszno Południe i Leszno Zachód. 30-letni pan Jakub, jadący motocyklem marki honda, uderzył w tył nissana micra na górowskich numerach rejestracyjnych.

Motocykl, wykorzystywany przez pana Jakuba jako motoambulans, uległ poważnemu uszkodzeniu. W związku z tym przyjaciele ruszyli z pomocą i na portalu   zrzutka.pl uruchomili zbiórkę.

"Jakub Żak, na co dzień ratownik, policjant, strażak i motocyklista był uczestnikiem nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego. W jego wyniku trafił do szpitala. Doznał dwóch złamań i kilku stłuczeń, ale motoambulans, którym się poruszał, a który sam kupił i wyposażył nadaje się wyłącznie do kasacji. To teraz największe zmartwienie Jakuba: „Czym będę jeździł? Czym będę pomagał?”.

Jako przyjaciele założyliśmy tą właśnie zbiórkę, by pomóc Jakubowi odzyskać motoambulans i jednocześnie lata Jego pracy. Zapraszamy do pomocy człowiekowi, który na co dzień niesie pomoc innym". 

Zapytaliśmy Jakuba jak przyjął wiadomość o akcji.

- Łezki się w oczach pojawiły. Dostałem wiele słów wsparcia od przyjaciół, ale także od osób, których nie znam.

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

milicjamilicja

4 0

panowie mundurowi zamiast szczuć na wioskowych głupków zróbcie zrzutkę na moto ambulans wierzę ze funkcjonariusze wyznania Chrześcijański Zbór Świadków poprą moją prośbę to szczytny i szlachetny czyn 19:36, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0rion0rion

1 0

i proszę zeby za mna niechodzily osoby obciązone genetycznie , 20:28, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WdziecznyWdzieczny

0 0

Zdrowia Panie Jakubie, mądrą i ludzką ideę wdrożył Pan w życie. Będzie dobrze, a czubkami się nie przejmować :) 20:33, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zorrozorro

0 0

im bardziej spasiony funkcjonariusz tym podatniejszy na negocjacje ....sprawdzone 16:07, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%