Zamknij
REKLAMA

Orły rozpoczęły turystyczny cykl. Będzie można do nich dołączyć (zdjęcia)

12:19, 02.08.2022 | JAC, fot. uczestnicy rajdu
Skomentuj
REKLAMA

Miejscowości pomiędzy Lesznem a Górą były celem rajdu z cyklu "Orły na rower". Za miesiąc pomysłodawca Dariusz Stankowiak zaprosi na kolejną wyprawę. Trasa nie jest jeszcze znana.

Na zbiórkę w Lesznie w minioną niedzielę przyjechało około 20 cyklistów. Organizatorzy zaproponowali 65-kilometrową tresę wiodącą ścieżkami rowerowymi, drogami o małym natężeniu ruchu, a także drogami gruntowymi i leśnymi duktami.

Tempo podyktowano spacerowe, gdyż nadrzędnym celem wyprawy było czerpanie przyjemności w walorów krajobrazowych i zwiedzanie zabytków, często bardzo zaniedbanych. Po drodze obejrzano pałace lub ich ruiny w Czerninie, Ligocie, Kłodzie Górowskiej i Glince, a także resztki zamku, mury obronne i wieżę widokową w Górze. 

Kameralne rajdy rowerowe, w których każdy uczestniczy na własną odpowiedzialność zyskują coraz większą popularność, gdyż nie wymagają od organizatorów trudnej do załatwienia "papierologii".

Pod koniec sierpnia lipieńskie Orły rzucą kolejną propozycję wspólnego rajdu, którą będziemy starali się zapowiedzieć na naszym portalu. Być może będą to okolice Śmigla. 

[FOTORELACJA]6761[/FOTORELACJA]

 

(JAC, fot. uczestnicy rajdu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

sowizdżalsowizdżal

1 0

większośc tych dworków i pałacyków to romantyczne ruiny nie licząc stawków z gnojówką i pokrzyw ,rozkradzine i niebezpieczne , 19:19, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%