Zamknij
REKLAMA

Alerty dla Leszna i powiatu. Czy tym razem prognozy się potwierdzą? (mapka)

10.25, 15.08.2022 lm, Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pogodowe dla większości kraju. W przypadku Leszna i powiatu leszczyńskiego dotyczą one możliwości wystąpienia burz, a nawet gradu. 

Alerty na niedzielę w naszym regionie się nie potwierdziły, ale lepiej dmuchać na zimne i obserwować to, co się dzieje za oknem.

Poniedziałkowy komunikat IMiGW dla Leszna i powiatu leszczyńskiego brzmi tak:

Ostrzeżenia meteorologiczne: Burze z gradem. Stopień: 1, prawd. 80%. Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą wystąpić w poniedziałek, 15 sierpnia od  godz. 14 aż do północy.

 

(lm, Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

StormChaserStormChaser

3 0

IDGAS

To jest skrót od pewnego stwierdzenia po angielsku. 11:37, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StormChaserStormChaser

3 0

W ogóle to w pierwszej chwili miałem ochotę napisać trochę inną wersję tego skrótu, ale z literą "F" zamiast "S". Taka wersja też istnieje. Jednak starajmy się trzymać pewien poziom kultury wypowiedzi tutaj, na serwisie leszno24 i nawet skrótami nie przekraczajmy go.

Brak słów na tą pogodę i tyle. Kiedyś PO DUŻO MNIEJSZYCH upałach w Polsce i na zachodzie, przechodziły przez nasz kraj konkretne, ale to konkretne nawałnice. Najczęściej ze strony naszego niemieckojęzycznego sąsiada. Czasem centralnie na Leszno ogromnym plackiem chmur burzowych i istną akupunkturą wyładowań, widzianą na radarach. Gdzie to się wszystko podziało? Teraz są raz na jakiś czas jakieś *%#)!& Na PŁB ani razu - powtarzam: ani razu - tego lata nie wydano "3". W ogóle. Już o naszej południowo zachodniej części Polski nie wspominając. Nooo kilka "2" było wzdłuż i wszerz. Tylko co z tego, skoro w mieście rozwinięcia skrzydeł, burze tego nie zrobiły.

Na farsę to już powoli zaczyna zakrawać. Bo niby jak? Wraz z postępującym globalnym ociepleniem upały będą się intensyfikować tak pod względem maksymalnej temperatury, jak i długości ich trwania (co widać i czuć), a burze będą się zwijać do coraz rzadszych i słabszych? Chyba nie tak jest napisane w tym naszym realnym matrixie, a przynajmniej nie tak powinno być napisane. Wiadomo, nikt nie chce globalnego ocieplenia i upałów sięgających 40*C na naszej szerokości geograficznej. Nikt też nie chce potężnych burz siejących zniszczenie. Ale jak już u tak zwanych łowców burz jest, spektakularność owych zjawisk jest tym, co tygryski lubią najbardziej. A takowej od jakiegoś czasu po prostu brak.

Żachnąć się już tylko można, jak się zobaczy ostrzeżenia 1 stopnia, nawet z szansą 80%, zwłaszcza po dniu wczorajszym, gdzie też była 1 i bodajże 75% szans, a nawet kropelka deszczyku nie spadła. Tutaj u nas, byśmy musieli być w strefie ostrzeżenia 3 stopnia z szansą 90%, żeby może i podnieść brwi ze zdumienia, że jak to możliwe i stwierdzić, że chyba jednak będzie trzeba odłączyć telewizor z prądu i anteny.

Oczywiście nie wolno bagatelizować żadnego ostrzeżenia meteorologicznego i należy uważać na to, co pogoda wyprawia. Wiadomo. Tego się trzymajmy. 12:22, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StormChaserStormChaser

3 0

*p o p i e r d ó ł k i 12:23, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

winter is comingwinter is coming

2 0

jak lato jest upalne to zima ma być mroźna! 14:20, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FF

3 0

Jak oceniacie sprawdzalność prognoz meteorologicznych na przykładzie miasta Leszna? 17:52, 15.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lollol

0 0

a można napisać bez słów na H, J, K, P? 20:48, 15.08.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%