Zamknij
REKLAMA

Można już składać wnioski o nowe dodatki na ogrzewanie

10.34, 22.09.2022 J.W., Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie przyjmuje już wnioski o przyznanie jednorazowego dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła. Chodzi o dodatki do ogrzewania drewnem, pelletem, gazem butlowym lub olejem opałowym.

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw została opublikowana w Dzienniku Ustaw 19 września, a weszła w życie 20 września. Następnie w Dzienniku Ustaw ukazały się rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w tej sprawie wraz z wzorami wniosków, w tym wniosku o wypłatę wspomnianych dodatków.

Wydanie rozporządzenia było równoznaczne w z tym, że można zacząć składać wnioski o dodatek. Do MOPR Leszno wpłynęło już kilka wniosków, ale poprzez ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej), natomiast osobiście będzie można składać wnioski podczas wizyty w MOPR od poniedziałku. Będzie też można otrzymać wzór wniosku, aby wypełnić go na miejscu. Wniosek można także pobrać ze strony Ośrodka.

- Szacujemy, że może do nas wpłynąć około 1300 wniosków o przyznanie takiego dodatku - mówi Kamilla Nowaczyk, zastępca dyrektora MOPR w Lesznie.

Dodatki na ogrzewanie:
3000 zł do węgla,
3000 zł do pelletu drzewnego,
2000 zł do oleju opałowego,
1000 zł do drewna,
500 zł do gazu LPG.

Wnioski o dodatki można składać do końca listopada. Przypomnijmy, że na jeden adres zamieszkania - na jeden piec - przysługuje tylko jeden dodatek.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku dla gospodarstwa domowego będzie potwierdzenie uzyskania wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wniosek o wypłatę dodatku należy złożyć do właściwej dla zamieszkania gminy, czy ośrodka pomocy społecznej. Na wypłatę będzie 30 dni lub - w przypadku dodatku węglowego - 60 dni.

(J.W., Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%