Zamknij
REKLAMA

Ruszyła akcja "Podziel się kurtką, czapką i szalikiem". Jej finał 25 i 26 października

11.30, 29.09.2022 jrs, fot. J. Rutecka-Siadek Aktualizacja: 10.14, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności zainicjowało zbiórkę kurtek, szalików, czapek i rękawiczek dla dorosłych i dzieci. Wszystko ma trafić do osób, które takiej odzieży potrzebują najbardziej.

- To życie podpowiedziało nam pomysł na tę akcję - mówi Katarzyna Jaśkowiak, prezes stowarzyszenia. - Seniorzy, rodziny wielodzietne czy osoby samotne przy obecnych cenach w pierwszej kolejności myślą o zakupie żywności, leków czy opłaceniu rachunków. Zakup odzieży zimowej jest na końcu tej listy, dlatego postanowiliśmy zorganizować jej zbiórkę.

Plakaty promujące akcję zostały przekazane do szkół i przedszkoli, a także do kilku dużych zakładów pracy.

- Oczywiście do przekazywania kurtek, szalików czy czapek zachęcamy także osoby indywidualne. Już teraz mogą nam przekazać odzież, którą będziemy magazynować do finału zbiórki - zachęca K. Jaśkowiak.

A ten odbędzie się 25 i 26 października na dziedzińcu siedziby Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności przy pl. Metziga w Lesznie.

- Chcemy wystawić stojaki z zebraną odzieżą i każdy kto będzie jej potrzebował zabierze ze sobą to co będzie chciał - dodaje prezes Jaśkowiak.

W wydawanie odzieży zostaną zaangażowani młodzi wolontariusze, którzy w godzinach od 10 do 17 osobom korzystającym z tej inicjatywy będą pomagać dobierać odzież, ale także serwować gorącą herbatę.

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkankaMieszkanka

3 0

Brawo dla Pani Katarzyny oraz osób ją wspierających. Ta Pani bardzo dużo pomaga w Lesznie. Często bez poklasku, ale w pomaganiu właśnie o to chodzi. Robić swoje, a nie afiszować się ze wszystkim, jak to wiele innych osób ma w zwyczaju. Pozdrawiam i życzę powodzenia. 13:22, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%