Zamknij
REKLAMA

Zamknięto punkt pomocy dla Ukraińców w pływalni. Gdzie jest teraz?

12.34, 30.09.2022 jrs, fot. J. Rutecka-Siadek Aktualizacja: 14.04, 06.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Punkt wydawania odzieży obywatelom Ukrainy, który znajdował się w nieczynnej Pływalni Akwawit, został dzisiaj zlikwidowany. Magazyn, w którym są wydawane dary, nadal będzie działał, tylko już w innym miejscu.

Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, w Lesznie niemal od razu zorganizowano pomoc dla uchodźców. Jednym z jej elementów była pomoc w postaci m.in. odzieży, butów, pościeli, wózków dziecięcych i zabawek.

- Początkowo magazyn z odzieżą i innymi darami dla uchodźców znajdował się przy ulicy Niepodległości. Potem sortownia i wydawka zostały przeniesione na teren Pływalni Akwawit - przypomina Katarzyna Plewka-Chyżyńska, pełnomocnik prezydenta Leszna ds. pomocy obywatelom Ukrainy. - Na terenie pływalni działaliśmy przez kilka miesięcy. W dawnej części SPA zorganizowaliśmy magazyn z posegregowanymi darami. Za tę część odpowiadała wolontariuszka Alicja Marach. Za wydawkę odpowiedzialna była wolontariuszka Jola Klimkowska. 

W opróżnianiu magazynu w Pływalni Akwawit i przewozie darów do Stowarzyszenia Echo pomogło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie.

Punkt działał dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy. A byli to: Ingrida Hanna Ciesielska, Beata Zabroni, Janusz Zabroni, Hanna Płotek-Szelużyńska, Anna Jaszczak, Karolina Federowicz, Agnieszka Jagodzik, Joanna Stawecka-Syc, Mateusz Syc, Radek Kamieniarz, Alicja Jasienicka, Ania Prawicka-Soból, Małgorzata Marszałek i Lucyna Janiszewska.

- Darów, które zostały do tej pory wydane jest mnóstwo - podsumowuje K. Plewka-Chyżyńska. - Mimo że od wybuchu wojny na Ukrainie minęło pół roku, pomoc dla uchodźców cały czas płynie. Obecnie najbardziej są potrzebne pościele i ręczniki.

Ważna informacja jest taka, że Punkt wydawania odzieży obywatelom Ukrainy od 30 września mieści się w Stowarzyszeniu Echo przy al. Z. Krasińskiego.

Jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11 - 14.

- W naszych magazynach mamy miejsce na dary, oby tylko ludzie po nie przychodzili - mówi Hanna Hendrysiak, prezes Stowarzyszenia Echo. - Odzieży starczy dla mieszkańców naszego miasta i obywateli Ukrainy. Podkreślę, my nie segregujemy ludzi.

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

NataliaNatalia

5 7

Pomagamy Ukrainie! ❤️ 12:58, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beata Zabroni Beata Zabroni

6 4

Ingrida nazywa się Gapova :)
Cieszymy się, że mogliśmy pomagać w tak trudnych dla naszych sąsiadów chwilach.
Wierzę, że Stowarzyszenie ECHO równie mocno zaangażuje się w pomoc dla uchodźców. Powodzenia :) 16:12, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

5 3

zebyscie tego w przyszlosci nie zalowali !!! oni nam jeszcze pokaza na co ich stac!!! To nigdy nie byli nasi przyjaciele! a juz rogi zaczynaja pokazywac!!! 19:54, 30.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BayraktarBayraktar

3 1

Kup sobie polskie znaki! 11:10, 01.10.2022


DarczyńcaDarczyńca

3 3

Kto podjął decyzję, że przekazane DARY trafiły do Echo?? Sam oddałem sporo dobrych rzeczy i napewno nie w celu przekazania ich do Echo:( Nie jest żadną tajemnicą jak to tam działa. Jakbym chciał sprzedać swoje rzeczy to sam bym to zrobił. Czy w Lesznie nie ma innych organizacji, które również pomagają?? 22:23, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JAJA

5 1

Największe słowa uznania i podziękowania dla Alicji Marach. 03:44, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLACYPOLACY

1 0

JESTEŚMY Z UKRAINĄ 15:57, 07.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%