Zamknij
REKLAMA

20 lat Fundacji Rozwoju Urologii Leszczyńskiej (zdjęcia)

00.10, 04.10.2022 JAC, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 08.43, 05.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Aż milion złotych na sprzęt do przeprowadzania operacji urologicznych w leszczyńskim szpitalu uzbierała w ciągu 20 lat Fundacja Rozwoju Urologii Leszczyńskiej. Jubileuszowe spotkanie odbyło się w leszczyńskim ratuszu. Jej głównymi darczyńcami są leszczyńscy przedsiębiorcy.

Jak wyjaśnił Marian Langner, prezes Fundacji Rozwoju Urologii Leszczyńskiej ideą jej działania nigdy nie było wspieranie indywidualnego pacjenta, lecz poprzez zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Oddziału Urologicznego niesienie pomocy wszystkim mieszkańcom Leszna i regionu, u których zaistniał urologiczny problem.

Najnowszym z zakupionych za pieniądze zebrane przez fundację sprzętem jest wart 200.000 zł tor wizyjny, który zaprezentowano podczas jubileuszowej uroczystości w ratuszu. 

20 lat upłynęło od oficjalnej rejestracji fundacji w sądzie, jednak działała ona już 4,5 roku wcześniej. Powstała, kiedy ordynatorem Oddziału Urologicznego był Jerzy Rajewski. Na uroczystość przybyli również jego następcy: Michał Podfigurny, Mariusz Błachowiak i Dawid Musielak oraz liczne grono lekarzy, także z innych oddziałów leszczyńskiego szpitala.

Dla uświetnienia rozpoczęcia trzeciej dekady działalności fundacji przygotowano koncert skrzypcowo-fortepianowy w wykonaniu Katarzyny Schulz, Urszuli Schulz i Michała Schulza.

[FOTORELACJA]6887[/FOTORELACJA]

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

vvvvvv

2 2

pralnia brudnej kasy 11:16, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%