Zamknij
REKLAMA

Niepokojące pękniecie nad fundamentem wilkowickiej hali (zdjęcia)

13.28, 18.11.2022 JAC fot.FB oraz J. Kuik Aktualizacja: 21.25, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wilkowicka hala widowiskowo-sportowa może być budowana dalej. Projektant poprawił projekt, a biegli go zaakceptowali. Jednak zdjęcia opublikowane na facebooku przez radnego i byłego sołtysa wsi Mieczysława Reszczyńskiego mogą budzić pewien niepokój.

Widoczne na fotografiach radnego rysy w przyziemiu budującej się hali skomentował wójt gminy Lipno Łukasz Litka:

- Pęknięcie ściany zostanie naprawione podczas wznowienia robót - wyjaśnia wójt Litka. - Jest wynikiem przerwania budowy na pół roku, kiedy ściany miały różną wysokość i inaczej rozkładały się siły, co nie miałoby miejsca w sytuacji kontynuowania budowy. Czekamy jeszcze na jeden dokument od projektanta, aby roboty mogły być wznowione. Jednak z uwagi na okres zimowy będą mogły być prowadzone tylko prace poza murarskie, których nie uniemożliwia niska temperatura. Najważniejsze jest to, że inwestycja uzyskała długo oczekiwane zielone światło.

Firma Adamietz za postawienie hali zażądała w przetargu 9,7 mln zł, zobowiązując się wybudować obiekt przed wrześniem 2023 roku. W związku ze wstrzymaniem budowy na pół roku (od maja br.) i wprawieniem nowych elementów w projekcie, cena i termin ulegną zmianie. Wzmocniono przede wszystkim układ poprzeczny konstrukcji, ale również przewidziano punktowe wzmocnienie fundamentów przy trzpieniach jednej ze ścian.

- Nie mamy jeszcze nowego kosztorysu od wykonawcy - przyznaje wójt Litka. - Spodziewamy się wyższych kosztów, dlatego w tej sprawie będziemy rozmawiać z projektantem, aby pokryć je z jego ubezpieczenia.

Ponadto jest szansa ma zwiększenie dofinansowania z programu Sportowa Polska, które po przetargu na budowę hali zostało pomniejszone.

- Dofinansowanie było przyznane do wartości naszego kosztorysu, który opiewał na 13 mln zł - dodaje wójt. - Wyłoniony w przetargu wykonawca zaproponował 9,7 mln zł, dlatego dofinansowanie zostało o milion złotych pomniejszone. Jeżeli koszt inwestycji ulegnie zwiększeniu, zwrócimy się do  o zwiększenie dofinansowania z programu Sportowa Polska. Wiadomo jednak, że dotrzymanie terminu zakończenia budowy w sytuacji półrocznej przerwy stało się nierealne.

Warto podkreślić, że gmina uzyskała wsparcie na budowę hali również od lokalnych przedsiębiorców, a społeczeństwo zaczęło zbierać pieniądze na dodatkowe wyposażenie obiektu.

 

 

(JAC fot.FB oraz J. Kuik)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

mpcmpc

13 1

mam pytaie kto płaci za ogrzewanie leszczynskiej komendy policji?w nocy są tam okna uchylone .tak ciepło mają ze w czasie mrozów otwierają okna ,kto za to płaci?co na to prokuratuś 16:17, 18.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asdasd

1 0

Ale wiesz, ze trzeba wietrzyc? Swoja droga, ciekawe co robisz w nocy pod komenda, jeszcze powiedz pod ktora, to juz w ogole bedzie wiadomo czy okradasz czy odwiedzasz aresztantki... 10:53, 24.11.2022


REKLAMA
0%