Zamknij
REKLAMA

Urządził sobie strzelanie w lesie. Nakryła go Straż Leśna (zdjęcia)

08.38, 21.11.2022 jrs, fot. Straż Leśna Nadleśnictwa Karczma Borowa Aktualizacja: 20.59, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W trakcie patrolu funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Karczma Borowa trafili na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Był to obcokrajowiec, od 10 lat mieszkający w Lesznie.

Okazało się, że chował do futerału wiatrówkę.

- Od razu zapewniał, że to nie jest broń. Niemniej jednak tego typu urządzenie sportowe, bo tak możemy określić wiatrówkę, może wyrządzić krzywdę na ciele człowieka czy zwierzęcia - mówi jeden ze strażników leśnych. - W tym przypadku pan wyjaśnił, że wieszał na drzewach tarcze strzelnicze. Każdy strzał był jednak obarczony ryzykiem, że pocisk nie trafi w tarczę i poleci dalej.

Straż Leśna zwraca uwagę, że lasy w okolicach Leszna są popularne wśród spacerowiczów oraz osób aktywnych sportowo.

- Las jest odwiedzany z częstotliwością parków. Dlatego mężczyzna ten stwarzał realne zagrożenie dla zdrowia i życia gości lasu. Druga kwestia, okaleczał drzewa.

Trwają czynności wyjaśniające, by ustalić właściwą moc wiatrówki.

- Należy pamiętać, że wiatrówka bez pozwolenia, mimo że polskie prawo nie traktuje jej jako broni, może wyrządzić poważne obrażenia na ciele lub zniszczyć mienie. Dlatego należy z niej korzystać w miejscach do tego przeznaczonych, czyli najlepiej na strzelnicach - dodaje Andrzej Szeremeta, nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa.

(jrs, fot. Straż Leśna Nadleśnictwa Karczma Borowa)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (12)

CzesioCzesio

5 1

No ja p....wynik w CH.... 13:25, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MateaMatea

10 0

Może w końcu ktoś pomysli nad zorganizowaniem takiej strzelnicy. 17:49, 21.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FrytaFryta

3 1

strzelnica w Lesznie jest i to bardzo ładny obiekt, można sie zapisać do klubu i trenować. Z czasem zrobić pozwolenie na bron. 21:49, 21.11.2022


kłodaGminaRydzynakłodaGminaRydzyna

16 4

w lesie między klodą augustowem i tarnową łąka myśliwi w biały dzień urządzali polowania w lipiec sierpień i nikomu włos z głowy niespadł a tutaj afera ze ktos do tarczy strzela ?widać policyjne kapusie są ponad prawem 19:42, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dratewka dratewka

9 0

strzały z broni palnej ,były w lesie augustowskim są znalezione pociski ,teraz ja zcznę ostre strzelanie pozdrawiam 19:44, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JeepJeep

3 0

A gdzie można obejrzeć te filmy ?:))) 12:14, 22.11.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


OkolokoOkoloko

3 0

👍 No - dlatego wycinanie całych połaci lasu jest spoko, a *%#)!& z zabawki już nie. A wystarczyło zwrócić uwagę, żeby koleżka nie strzelał po żywych drzewach, tylko do naturalnego kulochwytu i tyle...
10:09, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzepialskiCzepialski

0 0

Tarczę przymocował do drzewa śrubą! Górną wkręcając tylko trochę (?), dolną aż do końca (!). Po co górną tylko trochę, skoro dolną aż do końca? I tak samo - po co dolną aż do końca, skoro górną tylko trochę? No ale tarczę papierową! Do drzewa! Śrubą! No bo przecież po co pinezką albo szpilką! Przynajmniej biorąc śruby (długie, bo przecież po co krótkie) można dodatkowo tachać śrubokręt! Taki mały survival! No chyba, że miał wkrętarkę na akumulator. Zawsze to cięższe, niż śrubokręt. Taki większy survival!

Drugą tarczę przymocował śrubami ukośnie! Po co ukośnie? Żeby butelkę powiesić akurat przy tarczy? Pełną? I ryzykować, że rozwali sobie zapas nomen omen picia? A może pustą, ale w takim razie po co? Żeby do niej strzelać? Po co strzelać do wielkiej butelki, skoro ma się precyzyjną tarczę?

A jak jesteśmy już przy tarczach, to po jakiego grzyba rozmieszczał je w odległościach co 2 metry, skoro wielkiej różnicy te odległości nie robią? I po co w ogóle 3 tarcze rozmieścił, skoro wystarczyło, by powiesił jedną i sam celował z wyznaczonych wcześniej odległości? Wziął śrubokręt, to mógł też miarę zabrać i sobie ustalić odległości, zaznaczając *%#)!& na ziemi. Taki ogromy survival!

Biorąc powyższe pod uwagę... cud że nikogo nie postrzelił. 23:55, 26.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzepialskiCzepialski

0 0

butem

b u t e m 23:58, 26.11.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%